1111. Szfinx macska
Kétségtelenül szokni kell a látványt, a szfinx macska ugyanis szinte teljesen szőrtelen, csupasz bőrét legfeljebb hamvas pihék borítják, esetleg a farkán figyelhető meg némi csenevész szőrzet.
Kétségtelenül szokni kell a látványt, a szfinx macska ugyanis szinte teljesen szőrtelen, csupasz bőrét legfeljebb hamvas pihék borítják, esetleg a farkán figyelhető meg némi csenevész szőrzet.
A ragdoll, alias rongybaba macska a nevéhez hűen viselkedik, amikor az ember kézbe veszi. A macska izmai elernyednek, teljesen elhagyja magát. Ilyenkor a kisebb fájdalmat meg sem érzi.
A havana macska nagyon aktív, akkor érzi magát a legjobban, ha szabadon felfedezheti a kert minden zegzugát.
A karthauzi macska kitűnő vadászösztönének és magas intelligenciájának köszönheti századokon keresztüli túlélését.
Mint minden madárpóknál, így az Avicularia fajoknál is életük egyik legnehezebb időszaka a vedlés. Ez a folyamat nagyon megerőltető a pókok számára, ilyenkor egy-egy hiba a terrarista részéről végzetes is lehet! Ez az írás azért készült, hogy aki elolvassa, kitudja küszöbölni ezeknek a hibáknak a nagy részét.
Sajnos nem tudok használható választ adni, talán valami dajkapókféle hímje lehet. Próbáljon infót szerezni pókokkal foglalkozó tenyésztőktől.
Kedves Gazdi! Pedig mindenképp meg kellene oldani, hogy egy állatorvos is megvizsgálja a kutyát. Próbáljanak meg ismerősöktől is érdeklődni, esetleg kérjenek halasztott vagy részletfizetési lehetőséget a rendelőben.
Igen, a nagyfokú vérvesztés sokkot okoz. Az érdaganat megrepedése nem valószínú az ijedtségtől. Ha kisfokú vérnyomás emelkedés ezt kiváltja, akkor az a daganat már egyébként is a kifakadás határán állt. Sajnos a hemangiómák többnyire már csak ekkor kerülnek diagnóztizálásra, mert míg fejlődnek, semmi problémát és fájdalmat nem okoznak. Sajnálom a kikskutyát.
Kedves Gazdi! Erről a témáról bővebben ebben a cikkünkben írtunk: Mikor lehet "utcára vinni" a kiskutyát? Egy kiskutya általában a 4. oltás után két héttel lesz teljesen védett a legfontosabb fertőző betegségekkel szemben, de ez függ az állatorvos által alkalmazott oltási sortól is (mindenképp őt kérdezze erről). Ez fontos időszak egy kiskutya számára - úgy szocializáció, mint szobatisztaság szempontjából - ezért ha megoldható, kizárólag olyan helyre vigye a kölyköt, ahol viszonylag kis kockázat mellett ismerkedhet a világgal (olyan területre, ahol biztosan nem találkozik idegen kutyákkal és azok ürülékével). Az úgynevezett kutyapelenka is jó szolgálatot tehet, hogy a lakásba egy bizonyos helyre ürítsen a kiskutya, bár az erről való átszoktatás valószínűleg további türelmet igényel majd.
Nem hiszem, hogy a féreghajtó okozta volna, annál inkább a táp. Próbáljanak rizses-főttcsirkemelles mixet adni nekik, plusz macskáknak való probiotikumot (pl. Diarsanyl, Probicol-H), ha nem javulna 1-2 napon belül, akkor mindenképpen mutassák meg állatorvosnak.