1121. Ezeket a betegségeket kaphatod el a kutyádtól
Természetes, hogy imádjuk a kutyánkat, sokan meg is pusziljuk, ölelgetjük, a kutyáról emberre terjedő betegségek miatt azonban néhány dolgot nem árt, ha betartasz!
Természetes, hogy imádjuk a kutyánkat, sokan meg is pusziljuk, ölelgetjük, a kutyáról emberre terjedő betegségek miatt azonban néhány dolgot nem árt, ha betartasz!
Talán nem fogok mellélőni – kutyás emberként is mondom – nehéz olyan vitamint vagy gyógyszert találni, amit meg is eszik kis kedvencünk, nem köpi ki darabokban, vagy akár egyben is. Csomagolhatjuk bármilyen párizsiba, szalámiba, sonkába, keverhetjük a tápja mellé vagy dughatjuk el akár a házikosztban is, sok gazdinak nehéz dolga akad a vitaminok beadásával.
Az ingyenes programsorozaton kutya-gazdi fotózás, kutyakozmetika, állatorvosi tanácsadás, fizioterápia-bemutatók és kutya-viselkedésterápiás tanácsok is várják az érdeklődőket.
Méhraj ölt meg 63 veszélyeztetett pingvint a dél-afrikai Fokvároshoz közeli tengerparton.
Ha a saját egészségünkről van szó, ma már könnyen válogathatunk különböző vitaminkészítmények közül, és sokan tisztában is vagyunk vele, melyik vitamin miért fontos a szervezetünk számára. Azonban, ha négylábú kedvencünkre kerül a sor, már jóval nagyobb fejtörést okoz, szüksége van-e vitaminra, illetve ha igen, melyik a megfelelő választás? Jöjjön néhány válasz, amely segíthet jobban eligazodni a kutya és vitamin témában.
Erről a képről nem tudjuk egyértelműen eldönteni, hogy milyen fajta. A fejét például oldalról is jó lenne látni... Tényleg jó lenne elvinni doktorhoz, a nagy hasa és az esetleges fajtameghatározás miatt is!
Akár asztmás is lehet, de egyéb légúti probléma is okozhat ilyet és más szervek betegségeinek is LEHET(!!!) a következménye. Ja és persze egyszer-egyszer az is előfordulhat, hogy beszippant vagy korábban beszippantott valamit, és attól "röfög". Szóval mindenképp el kellene vinni egy állatorvoshoz a "kis bohócot"...
Vidd el hüllőgyógyászatban jártas állatorvoshoz, alapos fizikális vizsgálattal dönthető csak el, hogy a tünetek hátterében betegség húzódik-e meg vagy természetes jelenséggel állunk szemben.
Távolról és a körülményeket nem ismerve nagyon nehéz kitalálni, mi történt. De egy félős kutyának sokszor az is elég, ha idegen helyen vagy idegen emberek között kell eltöltenie egy napot, esetleg a gazdája nélkül. A félős és bizalmatlan viselkedést sokan félreértik. Azt tanácsolom, hogy vigye magával, ahova csak lehet. Ismerjen meg a kutya minél több embert, több helyzetet. Ha tapasztalatot gyűjt, fokozatosan ismeri meg a világot, egy idő után múlik a félénksége. Várja meg, míg a kutya kíváncsisága miatt ismerkedni szeretne, és ezeket a próbálkozásait mindig dicsérje, bátorítsa a kutyát. Csak arra kell vigyázni, hogy ne erőltesse.
Valószínűleg megfázott vagy valami légzőszervi fertőzést sikerült összeszednie a malacnak. Kiegészítő kezelésnek jó szokott lenni a kamillázás, de mindenképpen el kellene vinni állatorvoshoz. Antiobiotikumos szemcseppeket szoktam írni, néha gyógyszeres port is kell keverni a vízbe vagy a gyümölcsre, és injekcióra is szükség lehet. Ez persze mind a vizsgálat során dől el.