1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
A leírtak alapján nagyon valószínű.
Legvalószínűbb, hogy ivarérett lett és a kotlási ösztön működik benne. Ha nem borzolt, bágyadt, étvágytalan, úgy nem indokolt az állatorvos felkeresése.
Kedves Dávid Katalin ! A leírása alapján a fiatal cicán egyelőre csak pszichés tüneteket látok. Gyakori viselkedészavar kutyán és macskán is a félelemérzet hiánya, erre a tünetre mindenképpen nagyon oda kell figyelni, mert bizonyos agy területek betegségét is jelezheti. Az ön által leírt másik tünetet, amikor a közeledésükre a cica a fejét rázza még nem tudok magyarázatot adni kivizsgálás nélkül, de az állatok ok nélkül nem csinálnak semmit, ezt mindenképpen tudnia kell. Feltételezem hogy egyéb apró furcsaságok, is jellemzik a cica magatartás rendszerét amelyek esetleg az Önök számára már megszokottak, de az orvos számára tünetet jelez. Mivel 6 hónapos korról van szó, tehát fiatal, még érésben lévő agyról, esetleg további tünetek is várhatók a továbbiakban, melyek a diagnosztikai munkát megkönnyíthetik. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipamil.hu címen érhet el. Üdvözlettel dr.Kiss Gabriella
Kedves Mónika! Ha néhány napon - max egy héten belül - nem múlik el a vérzés, vigye el állatorvoshoz a kedvencét! Néha megesik, hogy a vastagbél falán apró sérülés keletkezik, ami vérzik - mivel nem vagyok állatorvos pontosan nem tudom miért keletkezik - ám ha rövid időn belül nem múlik a vérzés, esetleg erősödik, haladéktalanul vigye el specialistához. Ha a doktor nem tudja, hogy hogy is kezelje, mondja azt, hogy úgy, mint egy tengerimalacot. A gyógyulás elősegítése érdekében adhat az állatkának normaflort, ami segíti a jó bélbaktériumok szaporodását és egészséges működését. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Az ugrálásról jellemző a kutya korára, - nem kell hagyni: elfordulni, lelökni, térdet felhúzni, stb. A többi jelenség a kezdeti dominancia jele, a kutya fokozatosan át akarja venni a vezető poziciót az ember/kutya közös falka hierarchikus rendjében. Részletes leírást a problémák kezelésére minden jobb kutyanevelési könyvben olvashat.