1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Kegves Gazdi! Úgy tűnik, eddig jól lett kezelve a malacka. Ha a tengerimalacon seb van, vagy megkopaszodott, nem ajánlott fürdetni, mert a fürdő még jobban kiszáríthatja, irritálhatja a bőrét. Az atka elleni szereknél az a tapasztalatunk, hogy kiszárítják a malackák bőrét és ez lassítja a gyógyulást. Javasolt lenne a helyi kezelés egyszerű körömvirág krémmel reggel és este 7-10 napon keresztül, amíg a szőr nem kezd nőni. Kapható ún. Immunovet por, ami kifejzetten a szőr és immunredszer erősítésére van. Egy tasak 1/10-ét kell szelet leves zöldségre (almára, uborkára) szórni naponta egyszer, hogy biztosan megegye: kb 7-14 napos kúrát adni, amíg kezd nőni a szőr. Ezt a krémezés mellé javasolnám. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Azt kérdezte, mit tanácsolok? A válaszom rövid: tessék tovább kerestetni a köhögés okát! Előbb-utóbb meg lesz ez, csak alaposan kell keresni. Nem csak légzőszervi bajai lehetnek, hanem pl. lehet szívbeteg is, ami gyakran okoz köhögési rohamokat. Ha a jelenlegi állatorvosuk tanácstalan, akkor itt az ideje állatorvost váltani, hátha más jobban elboldogul az ok keresgélésében.
A hályog kezeléséhez állatorvosi diagnózis lenne szükséges. Tetran alapú szemcseppel egy esetleges gyulladás megszüntethető, de kialakult hályog csak műtéti úton lehetne kezelhető.
Tessék???!!!! Azonnal vigye állatorvoshoz! - ha még nem késő...
Biztosabbat boncolás után lehetne mondani, állatorvosnak meg kell mutatni