1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Kedves Olvasónk! mivel minden macska külön egyéniség, így nehéz lenne megmondani, hogy melyik lesz a bújósabb - egyéne válogatja :) de az biztos, hogy a kandúr még ivartalanítva is nagyobb lesz mint a nőstény.
A legnagyobb segítség az lenne a kiscicának ha nem várna a jövő hétig és minél előbb felkeresne egy állatorvost,aki megvizsgálná és szakszerűen ellátná.Innen a távolból ez nem lehetséges
Kedves Gazdi! Valóban az a legegyszerűbb, ha egy kishímet 1-1,5 hónapos vesz a nagyobb mellé. Hím tengerimalacoknál azt szoktuk javasolni, hogy egy nagyobb, legalább 6-7 hónapos és egy kis tengerimalacot érdemes összeszoktatni, így valószínűleg nem alakul ki felnőtt korukra dominancia-vita. A kicsi a nagynak nem vetélytárs, így könnyen elfogadja, illetve az idősebb malac marad a főnök, mikorra elérik mindketten a kifejlett méretet. Az összeszoktatásnál valószínűleg a nagy körbeberregi és rámászik a kicsire néhányszor az első 3 napban - 1 hétben, ez elég intenzívnek tűnhet, de nem fog a kisfiúban kárt okozni. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Kedves Hajni! Az esetleg nem jutott eszébe, hogy állatorvoshoz vigye? Ha Ön beteg, nem megy orvoshoz?
Üdvözlöm, elvi szinten mivel védett állat, a legpraktikusabb ott szabadon engedni, ahol találta... illetve a legközelebbi vizes-mocsaras élőhelyen. Üdv-Éva