1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Megfelelő ásványianyag ellátás esetén, a tojásevés stressztünet is lehet. A madarak költésére alkalmatlan fészek, zavarás lehetnek kiváltó okok. Ritkább esetben a túlzott fehérjebevitel miatt is lehet költésrombolás tünete, ha a szülők korábban éreznek késztetést új költésre, mint hogy az előzőt befejeznék. A tojásevés általában a véletlen tojástöréstől kezdődik.
Egy az előzőtől magasabb szakmai szinvonalú állatorvoshoz vigyék, mert a leírt tünetet egészséges kutya nem mutatja ok nélkül. Az én első tippem epilepszia, - mivel lehet, hogy amikor a Dr. nézte/vizsgálta, akkor már nem volt tünet (?)
Vannak kutyák amelyeket rendkívül megvisel a környezet/gazdi váltás. Normál helyzetben egy hetet nem nagyon bír ki a kutya táplálékfelvétel nélkül. 1 - 2 napig csak víz legyen előtte, semmivel ne próbálkozzanak, - ekkor jöhet a vízben főtt csirkemáj!!! Étvágynövelő szirup >>> http://www.naturkutya.hu/termek/135/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_szirup Étvágynövelő tabletta >>> http://www.naturkutya.hu/termek/136/appetaliv__etvagynovelo_majvedo_tabletta Bach-virág szerrel lehet a trauma okozta állapotot oldani: http://www.naturkutya.hu/termek/7/5_krnyezetvltozs__bachvirag_keverek_allatoknak_cseppek_formajaban
Kedves Krisztina! Nem tudom hol lakik, de manapság minden településen elérhető állatorvos kolléga. Én az ottani árakról tájékoztatást nem tudok adni, de a felsorolt jelenségek külön-külön midegyike orvosi ellátást igényel. Kérem keressen fel a környéken egy kollégát, aki kielégítő módon el fogja látni a kutyust. Üdvözlettel Szaniszló Ferenc
Akár egy párzás után is vemhes lehet a szuka. Széthúzni nem szabad őket. Az előesett pénisszel állatorvoshoz kell fordulni, mert sérülékeny és akár el is halhat a kilógó szerv a vérkeringés zavar miatt. A nem kívánt kölyökáldás megoldása az ivartalanítás. Van rá innentől kb 60 nap, de jobb lenne nem meg várni, míg előrehaladott vemhes lesz a szuka. Kb 1 hónap múlva ajánlom a műtétet, mert akkor a tüzelés okozta hormonhatás miatti vérzékenység már csökken.