1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Kedves Lilchen! A vörös macskamedve jelenleg az elterjedési területén található összes országban védelmet élvez. Emiatt a Természetvédelmi Világszövetség a "súlyosan veszélyeztetett" kategóriába sorolta. Szerepel a vadonélő állat- és növényfajok kereskedelmét szabályozó Washingtoni Egyezmény első függelékében is (CITES I). Teljes tiltás alatt van mindennemű kereskedelme, kizárólag állatkertekben van lehetőség a tartásukra. Bővebb infó: http://hu.wikipedia.org/wiki/V%C3%B6r%C3%B6s_macskamedve http://www.cites.org/eng/app/appendices.php http://www.haziallat.hu/nagyemlos/egzotikus-fajok/a-voros-panda-voros-macskamedve/3102/
Feltételezem, a farok feletti mirigyet érti "zsírzó" alatt. A "kinövés", amennyiben "dudor" jellegű, akkor lehet sejtburjánzás, vagy valamilyen tályog is. Mindenképp állatorvos megkeresését javasolnám, aki a megvakulás okát is kiderítheti.
A madár egy fiatal tojó.
Ez egy elég zavaros történet, ebből nem nagyon lehet érdemi következtetéseket levonni. A gyanúm a leírtak alapján ennek ellenére az, hogy a kutyája valóban ún. bolhaekzéma betegségben szenved, ami alapvetően egy allergiás túlérzékenység miatti probléma. Ennek alapvetően nem az antibiotikum a gyógyszere, bár igaz, hogy a bakteriális felülfertőződések miatt erre is szükség lehet. Én azt javaslom, keressen fel egy másik állatorvost, esetleg bőrgyógyász specialistát, és kérje a véleményét. Erre már csak azért is szükség lehet, mert német juhászokban nem ritka az ún. autoimmun bőrbetegség sem, amit mindenképpen ki kell zárni (vagy éppen meg kellene erősíteni) megfelelő vizsgálatokkal.
Sajnos ebben így nem tudok segíteni. Meg kell vizsgáltatni őt állatorvossal, és úgy kaphat gyógyszert.