1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
A fotók alapján nehéz bármit is mondani, szerintem mutassa meg egy állatorvosnak...
Így első olvasásra az 5-6 nap igen rövidnek tűnik a tumor kialakulásához. Gyomor-nyombélfekély "elrákosodhat", hacsak már eleve az nem egy daganat volt... Nehéz a kérdésére válaszolni, mert a részleteket nem ismerem, nem láttam(tuk), nem kezeltem(tük) a kutyusát. Az Ön mostani helyzetében (mert ha jól értettem kedvence már nem él) pontosabb diagnózishoz kórbonctani vizsgálat lenne szükséges...
Kedves Gy. Az utazás megoldható, de sok feltétele van, úgyhogy azt javasolom, keressen fel egy helyi állatorvost Floridában. Létezik sokféle nyugtatószer, állatszállító vállalkozások is, akik szerintem segíteni fognak Önnek.
Kedves András! A foltok valószínüleg penész jelei, ezt tavi gyógyszerekkel lehet kezelni, illetve a pikkelyek elállása a testtől, valószínüleg hasvízkór tünetei. Ez elég veszélyes betegség, tóban szinte gyógyíthatatlan.
A válaszom egyszerű: egy másik állatorvos! Talán ő több eredményre jut, ha a mostani már tanácstalan.