1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Bizonyos szívbetegségek esetén előfordulhat, hogy trombo-embólia következtében a hátsó testfelet ellátó erek elzáródnak, ami hasonló tüneteket is okozhat. Vagy esetleg valami idegrendszeri probléma? Nehéz kérdés. Remélem többet nem lesz ilyen!
A golden retriever kutyusok 1 éves korukra már majdnem kifejlett kutyák. A napi mozgásigényük legalább 2 óra aktív mozgás. Szabadon szaladgálás (esetleg kutyafuttatóban, parkban), labdázás, kerékpár mellett futás. A gazda jelenléte szükséges. Ha nem tudja megoldani a kellő mozgatást a családon belül vagy szomszéd gyerekkel, kiképzővel legalább hétvégén a kutyaiskolában, akkor hiába minden tiltószó, fegyelmezés, fizikai ráhatás. A kutya rongálni, ásni fog, és ez nem változik később sem. Nem a korán múlik, hogy megváltozzon! Keressen a közelben egy kutyaiskolát, és ott érdeklődjön.
Leginkább gyorsan el kellene vinni egy állatorvoshoz. Ez a legjobb, amit tanácsolni tudok annak érdekében, hogy a cica meggyógyuljon! Ugyanis a legtöbb betegség "nem evéssel" jár, így sajnos nem sokat tudok segíteni.
A képen látható kutya szerintünk egy eurázsiai fajtájú eb, amennyire a képről felismerhető. Ez egy nagyon népszerű szánhúzó kutya.
Vajon hány éves? Egyébként a feltűnő lefogyás bennem valami komolyabb betegség gyanúját veti fel, ami nem hiszem, hogy orvosolható étvágyjavítással! Azt tanácsolnám, mutassa meg állatorvosnak.