1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Féreghajtás volt? Egyébként pedig el kellene vinni állatorvoshoz, mert sok betegségnek lehet tünete a fogyás/étvágytalanság. Így látatlanban pedig nem szeretek ijesztgetni.
Lehet, hogy egyszerűen csak vedlik. Érdemes jóféle tápot adni (ezt onnan lehet tudni, hogy kicsit dárgább és mondjuk állatorvos ajánlja és/vagy nincs minden hipermarket polca tele vele :) és valami szőrtápláló kutyavitamint. Ezek felgyorsítják a vedlést és szép fényes lesz a szőre a kutyusnak.
Ilyen duzzanat hátterében sok minden lehet, tályogtól daganatig bármi. Ártalmatlantól komolyabb dologig akármi. Valószínűleg a nyalogatástól sárga a bőr ott. Szóval jó lenne megmutatni egy állatorvosnak.
Ki lehet vinni sétálni. Természetesen az oltások sem nyújtanak 100%-os védelmet, de nagyon kicsi a valószínűsége, hogy azokat a betegségeket megkapja, amelyek ellen oltották.
Az elküldött kép és leírás alapján hasfali sérvnek tűnik. De az is lehet, hogy egyszerűen ennyire aszimmetrikussá vált a hasfala a vemhesség alatt. Normális esetben a jobb oldalán dudoródik ki a vemhes méh, mivel a bal oldalt teljes egészében a bendő foglalja el. Az ellés körüli napokban jobban figyeljen oda. Még éjjel is tanácsos meg-meg nézegetni azokon napokon, amikor várható lesz az ellése, és ha problémát észlel, állatorvost kell hívni.