1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
A folyamatot nemigen lehet megállítani. Inkább azt javasolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak, mert gyakran szükséges ilyenkor egy komplett "szájrendbetétel", amikor eltávolítjuk a fogköveket, kezeljük az ínygyulladást és esetleg kihúzzuk a már teljesen rossz és csak fájdalmas rágást okozó fogakat. A macskák egyébként akár még fog nélkül is tökéletesen tudnak táplálkozni.
A kérdés jó. De a választ nem tudom. Látni kellene, mi van az adott helyen, amit lát vagy érez a malac. :)
A madarakon a legtöbb esetben nem látszanak a sérülések, de a macska a fogaival, karmaival komoly belső sérüléseket okoz a kismadárnak. Előfordul, hogy összeroppantja a madarat, és az még él néhány órát és csak utána pusztul el.
Valószínűleg beteg. Lehet, hogy öreg is. Mindenképpen állatorvoshoz vinném.
Ebben a nagy melegben sokszor pihegnek a madarak (lihegés). Javaslom, hogy langyos vizes permettel kényeztesse a madarait, vagy egy fürdőtálat tegyen be a kalitkájukba. Ha a lihegés folytatódik, forduljon állatorvoshoz. A karomvágást egy körömvágó csipesszel házilag is meg tudja oldani. Vigyázzon, hogy az erek előtt vágja le a madár körmét. Ha vérezne, akkor egy szappanon húzza végig a vérző körmöt, a szappan elállítja a vérzést és fertőtlenít is (állatorvosok is használják ezt a módszert). Dr. Beregi Attilát ajánlanám, telefon: 06-20-9549-793.