1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Látatlanban nehéz megítélni a dolgot. Néha előfordul, hogy valami beakad a foguk közé, illetve sokszor fura fejrángatással próbálják aprítani az eledelt. De azt tanácsolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak!
Az értesülés helyes, megfelelő kezeléssel - rendszeres fésülés, fürdetés, stb. - a bolognese kutyák szőre nem hullik. Ez a fajta egyik jellegzetessége.
Az attól függ, hogy honnan és milyen körülmények között tűnt el! A cicák általában a házhoz ragaszkodnak és általában nagy távolságokról is hazatalálnak. A praxisomban olyan is volt, hogy egy cica egy év múlva került meg, igaz, ez nem városban, hanem a Balaton környékén történt. Sajnos a nagyvárosi forgatag erősen csökkenti a cicák hazaérkezésének esélyeit.
Ilyen esetben ugyanaz a teendő, mint amikor az anyja akarja megnevelni a kölykét: egyszerűen a nyakbőrét erősen megszorítva meg kell rázni. Ezt addig kell folytatni, amíg a kutya el nem fogadja a rangsorban felette álló nevelését, rendre utasítását. Ez egyébként minden dologra érvényes, amit a kutyától szeretnénk, hogy megcsináljon, vagy amitől el szeretnénk eltiltani.
A törpehörcsög "túlzott " vakarózását többek között pl. atkás, vagy gombás fertőzöttség okozhatja. Ezek megállapításához, illetve elkülönítéséhez azonban laboratóriumi vizsgálatra lesz szükség, tehát mielőbb vigye állatorvoshoz az új kis kedvencet. Védőoltás nem szükséges. További javaslatom, hogy a törpehörcsög tartására, táplálására vonatkozóan szerezzen be egy jó szakkönyvet (pl. a Mezőgazdasági Könyvesboltból) és folyamatosan tájékozódjon az interneten is.