1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Sajnos konkrét választ nem tudok adni erre a kérdésre. Mivel lehet, hogy valami betegség okozza ezt az aluszékonyságot, mindenképpen meg kellene őt mutatni egy állatorvosnak!
A második kolléga cselekedett helyesen! Nem szerencsés egyszerre sok antigénnel terhelni az immunrendszert, mert akkor a kiváltott immunválasz gyengébb lehet, ami azt jelenti, hogy nem lesz olyan erős a betegséggel szembeni védettség. Egyéb káros hatása nincs.
A táp, amivel etet, nagyon jó minőségű, teljes értékű, így mindent tartalmaz amire a kutyusnak szüksége van. Éppen ezért nem szükséges kiegészíteni mással, de ettől még nyugodtan meg lehet "színesíteni" néha az étrendet, biztos örülni fog neki a kutya. Inkább főtt rizst, főtt tésztát javasolnék és csak néha egy-egy finom húsfalatot.
Az ellés elhúzódásának számos oka lehet, nagyobb mazat, rossz fekvése a magzatnak, vagy a méh izomzatának gyengesége, kimerülése. Ha már egyszer előfordult a fájágyengeség, akkor ismétlődhet a következő ellések során is. Ajánlatos az állatorvost készenlétben tartani!
Ebben a korban már nem javasolnám a kutya vemhesítését! Ez több kellemetlenséggel, mint előnnyel járna. A daganatok az emlőtelepben alakulhatnak ki, de gyakorlatilag ezt nem befolyásolja az hogy ellett-e valaha, vagy sem, hiszen a kutyában hormonálisan ugyanazok a folyamatok játszódnak le vemhességneél és akkor is, ha nem vemhesül. Ettől némi eltérés mutatkozhat, ha az állat nem lesz álvemhes a tüzelést követő 7-8 hónap után. Igazán az emlődaganatok kialakulásának ezek az álvemhességek (főleg ha elhanyagoltak) segítenek. Az, hogy nem volt soha kiskutyája, legfeljebb a gennyes méhgyulladásra való hajlamot fokozza. Javaslatom, nem kell már befedeztetni, de minden tüzeléskor és az azt követő 2-3 hónapban nagyon figyelni a kutyát: Intő jelek: bágyadt, sokat iszik sokat vizel, gennyes, véres váladék folyik a hüvelyből. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni!