1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Sajnos, ezt (röntgen)vizsgálat nélkül nehéz megállapítanom. Lehet, hogy megrepedt a csontja, esetleg a csonthártya sérült. Ha az én kutyám lenne, biztosan megmutatnám állatorvosnak.
A leírása alapján 3 éve kezelik több helyen az erkélyről való kiesés következtében fellépő többszörös csonttörést. Mivel röntgen diagnosztika és az ortopéd sebészet Magyarországon rendkívül magas szintű, a leírása alapján semmi nem magyarázza, hogy 3 év után is egy nem gyógyuló seb van a csonttrauma fölötti területen. Figyelmébe ajánlom, hogy mi állatorvosok is specializálódtunk a különböző szakterületeken belül. Az interneten megtalálja az Állatorvosi Ortopédiai Szövetséget, valamelyik gyakorlott specialistájához bátran fordulhat a problémájával. Remélem hamarosan meggyógyulnak.
Sajnos szét kéne őket választani. Természetesen lehet ezt egy ráccsal is megoldani, hogy lássák egymást, de még az ellés előtt el kell különíteni őket a zavartalan szaporulat érdekében.
Lehet, hogy a hímvessző szabad részét hüvelyszerűen befoglaló tasak szájadéka túl szűk, és így a penis a közösülés alkalmával nem tud azon át kinyomulni. Vizsgálta már a kutyájánál az érintett területet állatorvos?
A hurutos, véres széklet eredetét újabb vizsgálatokkal lehetne kideríteni. Ma már állatorvosi vonalon is végeznek optikai szálas vizsgálatokat (pl. a Szt. István Egyetem Állatorvosi Karán - Bp. VII. István u. 2.). Laboratóriumi székletvizsgálat ill. vérvizsgálat is közelebb vihetne az okok felderítéséhez, de akár röntgen ill. ultrahang vizsgálat is szóba jöhet. Amennyiben nem történik javulás, végső soron egy diagnosztikai laparatómia (hasmetszés) is segíthet kideríteni, mi van a háttérben.