1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
A válasz a sérv méretétől is függ. Egy apróbb köldöksérv semmi gondot nem okoz, egy nagyobb azonban veszélyes is lehet. Sok esetben a 6 hónapos kor körüli ivartalanítás ad alkalmat a sérv műtéti megoldására. Lassan esedékesek lesznek az első oltások, keresse fel állatorvosát, és egysztessen a lehetséges megoldásokról!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg már a sok nyalogatástól is piros és duzzadt. Kérem mutassa meg egy állatorvosnak, hogy a kiváltó okot is megtalálják. Az adott kezelés áráról a kezelő állatorvos tájékoztatni fogja.
Önmagában a bélásr ekedés nem okoz kutyán epilepsziás rohamot, de a besürüsödött bélásr kinyomásával járó vérnyomás emelkedés és agyi nyomásfokozódás, valamint a fájdalamk okozta sresszhatás, egy latens ( nyugvó )epilepsziát a felszinre hozhat, amely viszont már kezelésre szorul. A rohamtüntetek hiányában ,sajnos egyéb informácót nem tudok adni a kutyusa esetében. Dr Kiss Gabriella
Látatlanban nem tudom megmondani, hogy mi baja lehet a teknős állkapcsának. El kéne vinni állatorvoshoz. Az ékszerteknős táplálékát kb. 90%-ban egész kishalak alkossák (ezekben van elég kalcium), ezen kívül kaphat vízinövényeket, vízicsigát. A légy, sonka, nyers hús nem teknősnek való.
Elvileg igen, de ez nagyban függ a hím "hozzáállásától", illetve a tojó esetleges agresszivitásától is. Lehet, hogy új kalitba kell költöztetni mindkettőt, ha a hím túlságosan féltené az eddig megszokott revírjét.