1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
Kedves Állattartó! A legyek elleni védekezés mindig is egy kényes területe volt a külső élősködők elleni kezeléseknek. Van forgalomban kifejezetten legyek elleni "spot-on" készítmény, hatásáról vegyesek a visszajelzések. Repellens hatású nyakörvet is árulnak, mely leírásában a legyek azonban nem szerepelnek. A fő problémát az esetlegesen a közelben tartott haszonállatok szokták jelenteni, a trágyában szaporodó legyek százával szokták ellepni kedvenceinket is. Érdemes az állatok kezelését a környezeti gyérítéssel együtt végezni. Állatpatikákban, állatorvosánál akár mindkét módszerre alkalmas terméket is talál. A fülön, farokvégen keletkező nedvező sebeket minél hamarabb el kell látni, kifejezetten legyek elleni sebolajjal bekenni. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Javasolom, egy kutyaiskola, kutyakiképző segítségét, akár háznál is.
Forduljanak állatorvoshoz a megfelelő kezelésért, ha nem javul.
A hullámospapagáj alapvetően monogám, de mivel a hím hajlamos a "félrelépésre" (különösen, ha a tojó tojásokon ül), nem ajánlott másik tojót a kalitkába engedni. Felesleges veszekedésekhez vezetne, illetve zavarná a szaporodás menetét. Nem valószínű, hogy a mostani költés eredményes, de erről meggyőződhet, ha megtapintja a tojásokat és azok hidegek, vagy egy lámpa fénye felé fordítva áttetszők. Ekkor a tojásokat el kellene venni, hogy a következő költés sikerét ne akadályozzák.
Nehéz eset, hosszú kórtörénet. Azt tudnám javasolni, hogy keressenek fel egy másik állatorvost, aki esetleg jobban ért ehhez a területhez... Levélen keresztül nehéz jó választ adni, de feltétlen szükség lenne egy teljes vérlaborra, pajzsmirigyfunkcióra is, ha még nem készült. Valószínűleg allergiás eredetű problémával állunk szemben. A hosszabb távú szteroid-kezelésnek számos nem szerencsés következménye is lehet...