1126. Késhal: kishal közelébe nem való
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
A késhal lapos, elkeskenyedő alakjáról kapta nevét, ugyanis kísértetiesen emlékeztet egy késre: farka a kés nyelének, teste pedig a pengének felel meg.
Bizarr, de hasznos halat ajánlunk ezúttal: különösen az álmatlanságban szenvedő akvaristák fognak gyönyörködni benne, ugyanis éjszaka virgonckodik.
Neve érdekes asszociációkat kelthet: mitől mókushal a mókushal (Myripristis murdjan)? Esetleg lompos a farka? Vagy mogyorót eszik?
A gömbhal, japánul fugu, az ázsiai országokban méregdrága ínyencfalatnak számít, bátorságát és elszántságát bizonyítja annak, aki el meri fogyasztani. Sokkal izgalmasabb, mint az orosz rulett.
Az emlősök és bizonyos erszényesek is álmodnak, mert náluk is megfigyelhető a REM-fázis (gyors szemmozgással járó alvásszint, ekkor álmodunk). A kutatók megállapították, hogy míg az állatok leginkább napi tevékenységükről, apró eseményekről álmodnak, addig mi emberek álomba szőjük minden lelki folyamatunkat is.
antibiotikum/+szteroid szemcsepp, kenőcs. De előtte ÁLLATORVOS
Tüdő rönten-felvétel és kardiológiai kivizsgálás kellene a kutyusnak. Az asthma nem kizárt, de lehet szív eredetű is a probléma.
Ha az ifjú kandúrokat még az ivarérés előtt, illetve a jelölés megkezdése előtt herélik ki, akkor legtöbbször egyáltalán nem fognak jelölni. Ha már kialakult ez a szokása, akkor az esetek egy (jó) részében ez megmarad(hat). Fél évesen még a legtöbb kandúr nem jelöl, és nem is ivarérett, így nem hiszem, hogy ez bekövetkezne a későbbiekben. A macskák nagyon jól látnak a sötétben, persze nem a teljesen abszolút sötétben (ott ők sem látnak), viszont az orrukkal nagyon jól tunak még ebben a helyzetben is tájékozódni. A több kérdésére viszont nem tudok érdemi válaszokat adni, mert ezekben nagyon sok a bizonytalansági faktor, így ezt nem lehet megítélni előre. Majd az élet eldönti, hogy hogyan lesznek ezek a dolgok.
Kedves Gazdi! A vadászgörény élősködő elleni kezelésére a legalkalmasabb, az állatkereskedésekben is megvásárolható macskáknak készült spot ampullás készítmények. Adagolása felnőtt vadászgörény hím esetén, a macskáknak javasolt adag fele, nőstény görényeknél kb. a harmadát adjuk. Használata egyszerű, az állat marjára kell csepegtetni, mely a bőrbe szívódva fejti ki hatását főleg bolha és kullancs ellen. Érdemes állatorvossal megvizsgáltatni a görény fülét is, mert elég gyakori fertőzés náluk a rühatka, mely szintén kiterjedhet a testre is. Nem minden készítmény alkalmas a rühatka kezelésére, megelőzésére. Élősködő elleni kezelésnél ne felejtkezzünk el az állat alvóhelyének fertőtlenítéséről sem. Üdvözlettel : Jerzsa Brigitta
A macskáknak is szükségük van a változatos táplálkozásra, ezért nem elég ha csak szárazeledelen él. Húst is kapjon mellette , nyersen eheti a csirke,-marhahúst,- májat is