1136. Nyaralás kutyával a Balatonnál - ezt kell tudnod, mielőtt elindulsz
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Ha a kedvencedet is viszed magaddal a nyaralásra, akkor előtte jó, ha tájékozódsz!
Mindegy, hogy kutyákról vagy macskákról van szó: ha a kedvenc négylábúinkat kiengedjük a kertbe, akkor kitesszük őket a különböző kártevőknek. Ezek ellen természetesen védekezhetünk a szinte kötelezőnek számító kullancs- és bolhairtókkal – amiknek ma már számtalan fajtája elérhető a piacon –, ám olykor ezek nem bizonyulnak elégnek. A következőkben olyan tippeket osztunk meg, amelyek alkalmazásával a család házi kedvencei biztonságban lesznek még akkor is, ha a legádázabb betolakodók próbálják megszállni az otthonunkat.
Imádod az állatokat, és el sem tudod képzelni nélkülük az életedet? Ha a hivatásodnak is szívesen választanál olyan foglalkozást, ami az állatokhoz kapcsolódik, mutatunk 4 olyan munkát, ahol kiteljesedhet az állatszereteted.
Nehéz lehet megtalálni a legjobb táplálékot egy érzékeny gyomrú kutyus számára. Ez főként azért van így, mert bár egyes emésztési problémákat egy egyszerű étrendváltoztatással lehet szabályozni, mások valami sokkal komolyabbat is okozhatnak, amelyhez szakember segítségére van szükség.
A kutyád szőrének, mancsának, fülének, fogainak és szemeinek ápolása nemcsak esztétikai kérdés, hanem egészségügy is. Mutatjuk, mikre lesz szükséged!
Én az ivartalanítást javasolnám, mert az injekciónak számos mellékhatása lehetséges, ezért hosszabb távon nem célszerű. Az agresszivitást nem biztos, hogy ez okozza. Ha az injekció miatt kimarad a tüzelés, akkor nem lesznek tünetek, tehát ebben az időszakban nem lesz elszökés és beszökés...
1. A csírákkal való etetés szerintem megfelelő lehet. A zöldséggel és gyümölccsel való etetésnél arra figyeljünk, hogy ne legyen magas az adott zöldféle cukortartalma, ez ugyanis könnyen elhízáshoz vezethet, amivel ugyanoda jutunk, mintha a malackát jórészt csak magkeverékkel etetnénk. 2. Mindenképpen azt gondolom, hogy a tengerimalacka oldottabbá válna, ha egy másik, vele azonos nemű malackában egy társra találna. A tengerimalacok kifejezetten társas lények. 3. Az operáció előtt egy héttel érdemes lenne emelni a malacka napi C-vitamin bevételét, amit az itatójába csepegtetve tehetünk meg (humán patikában kapható C-vitamin oldat). A műtét után feltétlenül várják meg még az állatorvosnál, míg a malacka felébred, így komplikáció esetén az orvos azonnal be tud avatkozni. Az ébredező malackát fontos, hogy melegen tartsuk. Erre megfelelő lehet egy törölközőbe bugyolált melegvizes palack, de jó megoldás az is, ha megfelelő távolságból (ne tudjon az állat túlzottan felforrósodni) infralámpa alá helyezzük a malackát. Amint agához tért a malac, kínáljunk neki bőséges szénát és vizet, hogy az ébredés után mihamarabb újra indulhasson az emésztése. A seb elfertőződését elkerülendő az első néhány napban cseréljük a malac alatt az almot konyhai papírtörlőre, illetve a szénát a malackának fejmagasságba, szénatartóba tegyük.
Kutyusok esetén kétfajta allergiavizsgálat létezik: az un. intracutan teszt hasonlít a humán vonalon ismert bőrpróbához azzal a hátránnyal, hogy a kutyus mellkasán egy kisebb területen le kell nyírni a szőrt és a vizsgálat gyakran bódításban történik; a másik teszt esetén laborban vérmintából végzik el a vizsgálatot, ennek a legnagyobb hátránya a magas ára. A Bepanthen kenőcs alkalmazható. A Béres csepp nem árt, használhatja nyugodtan. Az allergia kivizsgálása nemcsak az említett tesztek elvégzését jelenti, hanem alaposan (és akár többször is) át kell beszélni az állatorvossal, hogy milyen körülmények változhattak a kutyus környezetében (pl. tápváltás, új jutalomfalat, samponos fürösztés, költözés stb) ami újdonságként kiválthatta a panaszokat. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Igen, valószínűleg orsóféreg. állatorvosnál vagy állatpatikában kapható féreghajtóval tanácsos kezelni a cicát.
Nem igazán világos előttem a szituáció! Ha egy láb csontja el van törve, azt meg kell operálni (összecsavarozni, lemezekkel rögzíteni, vagy más módon szakszerűen ellátni). Nem tudom, mit jelent a "helyretette" az állatorvos? A gennynek látszó folyadék valószínűleg genny (mi lenne más). Én azt javasolnám, keressék fel az állatorvost, és kérjenek alapos vizsgálatot (röntgent) és ennek alapján újabb terápiás javaslatot. Ha ez ennél az állatorvosnál nem megoldható, akkor fel kell keresni másikat.