1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Kedves Állatbarát! Ha a duzzanat pár napon belül nem csillapodik, vigye el állatorvoshoz, mert kedvence kezelésre szorul. Üdvözlettel: dr. Varga József
Azt, hogy mi ez, és gyógyítható-e, csak a kutya és a szemkörnyékének alapos vizsgálata után lehet megmondani. Mindenképpen (és mielőbb) vigyék el állatorvoshoz!
Kedves Kriszti! A válaszokat a mellékelt cikkben találja.
Nem eszik olyan forrón a kását! Kétségtelen, hogy az említett (köznyelvben "Harder-mirigyként" emlegetett) mirigy az össz könnytermelés 30-50%-át produkálhatja. E könnytermelés kiesése valóban okozhat (nem törvényszerűen) a csökkent könnytermelés miatt száraz szem betegséget, ami hosszabb idő alatt látászavart, esetleg vakságot is okozhat. Vannak esetek, amikor elkerülhetetlen, hogy a hatalmasra duzzadt 3. szemhéj egy része eltávolításra kerüljön, mert a "süllyesztéses" sebészeti módszerrel is kitüremkedne a szemrésből. Láttam olyan eseteket, amikor ilyen esetben is meghagyták a teljes mirigyet, és az így maradt duzzanat miatt a szemhéjak nem tudtak záródni, melynek következtében állandósult a kötőhártya gyulladás. Azaz, az eset súlyosságától függően, egyedenként lehet eldönteni a beavatkozás mikéntjét, módját, mértékét. Nem olyan régen a műtéti megoldás a mirigy teljes eltávolítása volt. Manapság előnyben részesítik a mirigy megtartását, de tudni kell, hogy még ilyen esetekben is kialakulhat a száraz szem betegség (statisztikailag az esetek több, mint 10%-ában). Amennyiben a mirigyet részben vagy egészében el kell távolítani, még mindig nem biztos, hogy kialakul a száraz szem betegség (a mirigy teljes eltávolítása után - statisztikailag - az esetek valamivel több, mint felénél alakult ki). Ha mégis kialakulna, akkor könnypótló szerekkel lehet a könnyhiányt pótolni. A betegség oktana nem kellően tisztázott. Vannak arra utaló jelek, hogy fajtadiszpozíciós betegségről van szó, azaz egyes fajták fokozottan érintettek. Az utóbbi időben saját praxisunkban leginkább bulldogok esetében találkoztunk vele. Mások spánielek, masztiffok, beagle-k, dogok esetében említik. Állítólag nem öröklődő betegség, mégis a tenyésztőkre bízzák, hogy az érintett vérvonalakat kizárják-e a tenyésztésből, vagy sem.
Amire válaszom olvassa, bizonyára már több nap is eltelt. Remélhetőleg a problémák is megoldódtak, vagy enyhültek. Némelyik kutyát valóban érzékenyen érint a falkatársak elvesztése vagy egy új élettérbe történő költözködés. Az átállás néha heteket-hónapokat is igénybe vesz. Amennyiben még mindig tünetek vannak, Bach-virág terápiát tudok javasolni. Alkalmas szert rendelhet a www.4tappancs.hu WEB-BOLTban, vagy külde el a kitöltött ´Bach-virág szerválasztás kutyáknak´ kérdőívet amelyet a honlapomon megtalál.