1136. Milyen jelmezt válassz kutyusodnak Halloweenra?
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Ma már hazánkban is egyre többen ünneplik a Halloweent. Sőt vannak, akik a kutyusuknak is jelmezt készítenek!
Idén az extrém divatcucc a menő. Szinte minden jöhet, csak legyen trendi és bolyhos, színében pedig szürke, barna, fekete és narancsos. A lényeg csupán annyi, hogy passzoljon a kutyagazdihoz!
A madagaszkári kis kaméleont könnyű felismerni, mert a hím fején egy jellegzetes kidudorodás található. Sok egyéb fajhoz hasonlóan a kaméleonpopuláció is veszélyben van, 1977 óta védelem alatt áll, mert élőhelyük egyre fejlettebb területté válik, ezért egyre jobban beszűkül.
Sokan egy rossz élmény, esetleg a gyermekkori harapás, vagy ijedtség miatt "nem szeretik" a kutyákat. A amellett, hogy a félelmet éreznek hacsak meglátnak egy négylábút, még újra és újra megis ijednek, ha az esetleg megmorogja őket, vagy feléjük szalad.
A csincsilla története nem háziállatként kezdődött. Hajdanán csapatokba verődve, a hegyekben bujkálva élték éjszakai életüket. Nevüket a CHINCHA indiánokról kapták, akik vadásztak rájuk, húsukat megették, bundájukat pedig ruhaként használták.
Ha a medencén nincsen leeresztő csap akkor marad ez a módszer. A nagy teljesítményű szűrő javithatja a helyzetet de a legpraktikusabb az ha gyártat egy kimondottan viziteknősöknek tervezett medencét. Az üveget üvegtisztító szerekkel (pl. Clin), mosogatószivaccsal és papírtörlővel tisztítsa.
A leírt tünetek alapján a chlamydia fertőzés sem kizárt. Jó lenne hozzáértő állatorvost találnia a pontos diagnózis felállításához. Ennek hiányában egy Tetrán alapú antibiotikumos kezelést ajánlanék, de ehhez is szükséges lenne az orvosi ajánlás, ellenőrzés. Nem zárható ki idegen test irritációja, külső behatás okozta sérülés sem, de szükséges lenne egy alaposabb kivizsgálás.
Ha már legalább 2 alkalommal megkapta korábban mindkettőt, akkor igen.
Kedves Gazdi, ez a jelenség elég gyakori ellés után a vitaminok az anyatejjel távoznak a kutyamama szervezetéből és ezt pótolni kell. Adjon neki vitaminokat!
Kedves Gazdi! Ha az anyja házimacska, akkor ez a cica keverék.