1141. Tillman, a gördeszkás bulldog
Láttál már kutyát gördeszkázni? Ha még nem, akkor itt az alkalom! Ismerkedj meg Tillmannal, a profi gördeszkás kutyával!
Láttál már kutyát gördeszkázni? Ha még nem, akkor itt az alkalom! Ismerkedj meg Tillmannal, a profi gördeszkás kutyával!
A halak csak abban az esetben betegedhetnének meg az élő eleségtől, ha a betegség kórokozóját szerencsétlen módon azonos tartóvízben kaptuk, illetve akkor okozhat az élő eleség betegséget, ha nem elég tiszta helyen szedték...
A legtöbb hüllő aligha nevezhető odaadó, gondos szülőnek. Természetes körülmények között a hüllők legtöbbje lerakja tojásait vagy megszüli utódait, majd továbbáll, így az apróságoknak maguknak kell boldogulniuk.
A cibetmacska ürülékéből készül a Kopi Luwak, a világ legdrágább kávéja. Ugyanis az indonéz szigeteken őslakos cibetmacskaféle a maláji pálmasodró kávéfák tetején éldegél, s kávébabbal táplálkozik, amely emésztés után átalakul luxusitallá...
Színes tollazatával, kellemes hangjával, könnyű tenyészthetőségével hamar kedvelt madár lett hazánkban. Ha szeretnél megismerkedni vele, olvass tovább!
Nem érinti a későbbi vemhességeket és tejelést, hogy most megtartja-e a kiscicákat vagy sem. Állarbaráti tanácsom, hogy legközelebb előzze meg a nem kívánt vemhességet, semhogy újszülötteket altattasson el.
Kicsit korainak tűnik nekem, hogy 9 hónapos, családi kedvencként magukhoz vett kiskutyája szaporításán gondolkodik. Egyrészt azért, mert még nagyon fiatal és hasonló dolog lehet az, ha 5 éves kislányunkat férjhez akarnánk már adni. Másrészt a kiskutyavállalás (egy alom átlagban 5-6 kutya, de lehet akár 10 is) egy nagyon komoly és körültekintő előkészítést igénylő dolog. Már elmúlt az az idő, amikor uk-mukk, udvarban megszületik 10-12 kölyök és mind utcára kerül, ahogy felnő. Az odaajándékozott kutyák legtöbbje utcán vagy menhelyen köt ki, mivel nem adtak érte pénzt, nem értékeli őket sok ember. Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk. Tisztelet a kivételnek! Aki akár egy kutyát is tenyésztett az élete során, a tenyésztett kutyájáért egészen a kutya élete végig felelős. Még akkor is, ha nem nála van a kutya. Ennek tükrében gondolja meg nagyon alaposan, és a döntés előtt konzultáljon sokat tenyésztőkkel. Végül is az "egykutyás"-ból lesz a tenyésztő.
Igaz a hír a tablettáról, Ovaridnak hívják. Az ára kb. 1100 Ft/8 darab. A szedése az aktuális ivari ciklustól függ, az állatpatikában, ahol beszerezhető, tájékoztatnak a szedés módjáról is (de általában tényleg egyszer kell adni hetente). Ritkán méhgyulladás lehet a következnénye, ezért túl hosszú ideig (évekig) nem jó adni.
Általában ebben a korban már szobatiszták a kutyusok. A bepisilése nem szándékos, félelmében teszi és ezt nem is tudja kontrolálni. Általában veleszületett idegrendszeri probléma. Ilyen esetben jobb, ha nem nyúlnak hozzá, nem erőltetik a kontaktust. Mindig várják meg, míg a kutya keresi a kapcsolatot valamelyik családtaggal. Minél nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a történteknek, a kutya annál inkább visszavonul. Ha békén hagyják, akkor lassan megnyugszik, és idővel kinövi, ha nem is teljesen. Sétáltatás alkalmával, ha dolgát elvégezte, akkor érdemes mindig megdicsérni. Ezzel is megerősítik a helyes magatartást.
Szerintem ha teljesen elzárják a mamitól, akkor biztosan elkezdi enni a cicatejpótlót, de még a cicatápot is!