1141. Tillman, a gördeszkás bulldog
Láttál már kutyát gördeszkázni? Ha még nem, akkor itt az alkalom! Ismerkedj meg Tillmannal, a profi gördeszkás kutyával!
Láttál már kutyát gördeszkázni? Ha még nem, akkor itt az alkalom! Ismerkedj meg Tillmannal, a profi gördeszkás kutyával!
A halak csak abban az esetben betegedhetnének meg az élő eleségtől, ha a betegség kórokozóját szerencsétlen módon azonos tartóvízben kaptuk, illetve akkor okozhat az élő eleség betegséget, ha nem elég tiszta helyen szedték...
A legtöbb hüllő aligha nevezhető odaadó, gondos szülőnek. Természetes körülmények között a hüllők legtöbbje lerakja tojásait vagy megszüli utódait, majd továbbáll, így az apróságoknak maguknak kell boldogulniuk.
A cibetmacska ürülékéből készül a Kopi Luwak, a világ legdrágább kávéja. Ugyanis az indonéz szigeteken őslakos cibetmacskaféle a maláji pálmasodró kávéfák tetején éldegél, s kávébabbal táplálkozik, amely emésztés után átalakul luxusitallá...
Színes tollazatával, kellemes hangjával, könnyű tenyészthetőségével hamar kedvelt madár lett hazánkban. Ha szeretnél megismerkedni vele, olvass tovább!
Az ivartalanítást követően 4-6 hónapnak kell eltelnie, amíg a hormonháztartás megváltozása beáll. Ez idő alatt különféle, a szexuális ösztönökkel kapcsolatos viselkedési zavar tünetei jelentkezhetnek. Hasonló esetekben határozottan és következetesen kell föllépni és megtiltani/megakadályozni a macskának ezt a magatartás formáját, Ezzel elkerülheti, hogy egy beidegződésé váljon.
Lehet gerinc és/vagy csípőízületi probléma is. Szerintem vigye be egy nagyobb állatorvosi rendelőbe, hogy alaposan kivizsgálhassák.
Igazságot tenni én nem tudok, mindössze a saját véleményemet és tapasztalataimat tudom leírni. Nem tudok arról, hogy az EU-ban ilyen szabály, vagy előírás lenne. Azt viszont tudom, hogy az egész világon hangsúlyosan javasolják az állatorvosok az ivartalanítást. Ha egy nőivarú egyedben csak a petevezetőt kötik le, attól még semmi nem változik: ugyanúgy tüzelni fog, ugyanolyan hormonális hatások érik, ugyanazok a betegségek veszélyeztetik, mintha meg sem lenne operálva. Ennek következtében csak az ivarmirigyek (jelen esetben a petefészkek) eltávolítása jelent megoldást. Tudomásom szerint a magyar állatorvosképzésben már legalább 25-30 éve nem is oktatják a petevezető lekötését, mint lehetséges eljárást, sőt ez utóbbi eljárás műhibának is minősül.
Ideje lenne felkeresni az állatorvost. Ha a "hátul piros" alatt azt érti, hogy a kloáka környéke duzzadt, gyulladásban van, az lehet tojásvisszatartás következménye, de bélgyulladás jele is. Mindenképp beavatkozás szükséges
Úgy tűnik, itt nagyon összekeveredtek a dolgok...(!) Az anthelmintikumok parazita ellenes szerek. Így azok a kificamodott lábra semmiféle hatással nincsenek (nem lehetnek). Egyszersmint semmiféle összefüggés nem lehet az említett duzzanat, és az alkalmazott kezelés között. A kezelő állatorvossal talán tisztázhatnák a félreértéseket, és kiderülhetne, hogy mi is az a duzzanat.