1141. Tillman, a gördeszkás bulldog
Láttál már kutyát gördeszkázni? Ha még nem, akkor itt az alkalom! Ismerkedj meg Tillmannal, a profi gördeszkás kutyával!
Láttál már kutyát gördeszkázni? Ha még nem, akkor itt az alkalom! Ismerkedj meg Tillmannal, a profi gördeszkás kutyával!
A halak csak abban az esetben betegedhetnének meg az élő eleségtől, ha a betegség kórokozóját szerencsétlen módon azonos tartóvízben kaptuk, illetve akkor okozhat az élő eleség betegséget, ha nem elég tiszta helyen szedték...
A legtöbb hüllő aligha nevezhető odaadó, gondos szülőnek. Természetes körülmények között a hüllők legtöbbje lerakja tojásait vagy megszüli utódait, majd továbbáll, így az apróságoknak maguknak kell boldogulniuk.
A cibetmacska ürülékéből készül a Kopi Luwak, a világ legdrágább kávéja. Ugyanis az indonéz szigeteken őslakos cibetmacskaféle a maláji pálmasodró kávéfák tetején éldegél, s kávébabbal táplálkozik, amely emésztés után átalakul luxusitallá...
Színes tollazatával, kellemes hangjával, könnyű tenyészthetőségével hamar kedvelt madár lett hazánkban. Ha szeretnél megismerkedni vele, olvass tovább!
Sajnos megint csak azt tudom tanácsolni, hogy meg kell mutatni állatorvosnak a hörcsögöt. Az ilyen "puklinak" ugyanis nagyon sok oka lehet (pl. zsír, sérv, tályog, nyirokcsomó-duzzanat, daganat, stb.) és ezt a távolból nem lehet megítélni. (Ha esetleg tényleg az evéstől van, akkor annak az evés után hamarosan el is kell múlni!)
A törpehörcsögök gyakran mosakszanak, de a vakarózása miatt keressen fel vele sürgősen egy állatorvost.
A csincsillák 8-9 hónapos korukban lesznek ivarérettek. Ezután már képesek párzani. (Tenyészérettség még 2-3 hónap!)
Kamillás borogatást javasolnék, ha 1 nap után sem javul, állatorvoshoz kell vinni, aki alaposan megvizsgálja.
Pontosan nem írtad, hogy milyen betegségről is van szó a nyulakkal kapcsolatban. Sok fertőző és nem fertőző eredetű betegségük van a nyulaknak is. Azért válaszolok "nem kérdezett" kérdésedre. A nyulaknál akár tenyészetben, akár egyedül tartott kiskedvenc esetében is előfordulhat a szúnyogok által terjesztette (csípéssel fertőzi meg a nyulat a kórokozóval ) Myxomatosis nevű betegség. E betegség ellen van védőoltás. Tavasszal a szúnyoginvázió előtt tanácsos állatorvossal beadatni az injekciót. Az első évben 2 alkalommal, majd évente egyszer. De ha tavaszi vakcinázás elmaradt, ne ess "pánikba", be lehet pótolni. Van egy másik gyakran emlegetett betegség, a nyulak vérzéses betegsége (RHD). Ez ellen a betegség ellen is van védőoltás. Ez ellen is oltatni tanácsos, nagy állományokban rendszeresen oltják a nyuszikat.