111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Valószínűleg gyulladás van a fülében (esetleg idegentest). Egy állatorvosi vizsgálat ezt pontosan ki tudja deríteni.
4 hetes kor környékén el lehet kezdeni adni baby kutyatápot. Nem írhatok gyártót, érdeklődjenek állatorvosuknál, állatpatikában, hogy melyik tápot ajánlják erre a célra.
Még pár napig előfordulhat, ha barnás váladék ürül állatorvossal megnézetni
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg nekik! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőz betegségekközül a babéziózis lappangási ideje ennél lényegesen rövidebb, tehát az már előjött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket, de az egészen más típusú tünetekkel jár, mint amit most észlelt. Ha viszont Ön is sápadtnak találja a nyálkahártyákat, akkor érdemes lenne ezt tisztázni egy vizsgálattal.
Nyilván érzi, hogy ezt meg kellene néznie egy hozzáértő állatorvosnak. Így a válaszom talán... Üdv