111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Egy vér- és röntgen vizsgálat közelebb vinne a diagnózishoz. Esetleg kontrasztkásás sorozatfelvételt kéne készíttetni, hogyan ürül a cica gyomra és bélrendszere., illetve nem ül-e szőrlabda a gyomrában?
vizsgálat!!! Álatovos!!! üdv
Kedves Érdeklődő! A szürke-hályog kizárólag műtéti úton szüntethető meg, rágcsálók esetében sem ismeretes más kezelés, de ezt a megoldást szinte sosem javasolják. A szürke-hályog nem jár fájdalommal, így értelmetlen lenne ekkora kockázatnak kitenni. A látásvesztés sem viseli meg őket, látásuk gyenge, és terráriumban tartott állatként a ragadozók észrevétele sem életbevágó tényező. Mivel ez a betegség nem fertőző, és fájdalommal sem jár, nem tudok rá kezelést javasolni. Üdvözlettel: Nitta
Kedves Bianka! Ha gyógyítható az elváltozás,tudjuk orvosolni. Amennyiben nem,csak szenvedést okozunk az állatoknak.Kérlek mutasd meg a kis libákat állatorvosnak. Dr. Puskás Gábor
Az étvágytalanság a legtöbb betegség tünete. A legjobb lenne, ha egy alapos vizsgálat céljából felkeresnék az állatorvosukat!