111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Ha segíteni szeretne rajta, vállalja őt papírok nélkül is, és minél előbb nézesse meg állatorvossal. Az emlői már így maradnak, de kutyában ez nem olyan súlyos esztétikai hiba. Ivartalanítása mindenképpen javasolt. Bármilyen korban elvégezhető, de minél előbb, annál jobb.
A kullancs helyén gyakran marad kicsi kemény göb, ez nem okoz semmi problémát, nem kell piszkálni. Bajt nem okoz, csak szépséghiba. Idővel a mérete csökkenhet és akár el is tűnhet.
NEM az ivartalanítás mellékhatása, - akkor már másnap, vagy egy hét múlva, nem dorombolt volna! Az öregedő macskák valóban kevesebbet dorombolnak!
Üdvözlöm! Ilyen korban 3-4 naponta etesse. Ha elfogad növényi eredetű táplálékot akkor adjon azt is, de a hal legyen 80-90%-ban az étlapon.
Én nem vágnám le, a hímeknek ahogy nőnek egyre hosszabbak lesznek az első lábán a karmai mivel szerepe van a párzási előjátékban. Ha mindenképpen hozzá kell nyúlni és nem tűri jól akkor használjanak kesztyűt.