111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Állatorvosától függ, hogy megcsinálja-e a két műtétet egyszerre. Elvileg lehet.
Kedves Tünde! A cicusnál vér és vizelet laboratóriumi vizsgálatot kell végezni, hogy kiderüljön mi a baja. Kérem kérje ezt állatorvosától. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Igen, vigyék orvoshoz a kutyát, hogy megfelelő ellátásban részsüljön a sérülése!
Kedves Aggódó Macskabarát! Ha az injekciók ellenére nem javul, akkor feltétlen mutassa meg egy másik kollégának is. Szükség lenne legalább egy vérlabor vizsgálatra...
Látatlanba nehéz megmondani, hogy kell-e epilepsziára gondolni, de ha csak ennyi a tünete, és nem jelentkezik sűrűbben, mint havonta, akkor nem kell elkezdeni a gyógyszeres kezelést. Más betegségre egyenlőre nem gyanakodnék.