111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Nem tudom, hogy fogja viselni az utazást, de én is magammal vinném. Túl fogja élni az utat, főleg, ha ennyire szereti a ketrecét. Arra vigyázzon, hog az idegen helyen még véletlenül se tudjon kiszökni.
Azt javasolnám mutassa meg a műtétet végző kollégának.
Nem tudom megmondani mi lehet. Nézesse meg állatorvossal!
Kép alapján nehéz megállapítani, hogy sérülés vagy egy bőrdaganat látható-e a kutya lábán. Mindenképpen vigye majd állatorvoshoz, amint lehetőség lesz rá!
Lehet, hogy könnycsatorna elzáródása van, ami megakadályozza, hogy a normál módon termelődő könny eltávozzon, így kifolyik a szeméből. Egy festéssel lehet ezt diagnosztizálni, de megoldás nem biztos, hogy lesz rá. Néha sikerül a könnycsatorna átmosása és megnyitása, néha nem. macskánál a méretei miett ez még nehezebb lehet. Szemészetre specilizálódott kolléga felkeresését javaslom.