111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Ezt nem igazán értem: "oldalra hízik". A hízás nem biztos, hogy kóros jelenség, de okozhatja fertőző betegség, vemhesség is pld. Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
El kéne vinni egy röntgennel rendelkező állatorvoshoz, lehet hogy valamit benyelt és elakadt benne. Ez csak úgy derülhet ki ha átvilágítják.
Stressz is okozhatta, de ha nem javul, mutassa meg állatorvosnak, hogy kizárhassuk a fertőző betegséget, vagy akár a mérgezést.
Valószínűleg egy antibiotikum kúra segíthet rajta, de ehhez is állatorvost kell megkeresni, aki pontosabb diagnózist is fog adni.
Az Imizol biztosan jó kezelés volt erre a betegségre, de a kérdés az, hogy nem alakultak-e ki esetleg szövődmények (pl. valamilyen fokú veseelégtelenség), illetve milyen a vérképe, vörösvérsejt száma? Mindenképpen ellenőriztetni kellene ezt vérvizsgálattal.