111. Skót lógófülű macska (Scottish fold)
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
A skót lógófülű macska vadonatúj, ám mégis régi keletű fajta. Régebbi természettudományos leírások emlegetnek bizonyos lógófülű cicákat, amelyeket Kínában fedeztek fel.
Azt tartják, az abesszin macska a fáraók szent macskájától származik, de sokkal valószínűbb, hogy tudatos és gondos tenyésztői munka eredménye.
Az orosz kék macska valószínűleg az oroszországi Arhangelszkből származik; angol tengerészek vihették át a szigetországba. A múlt században még "arhangelszki kék" volt a neve.
A bengáli macska egy 1963-ban indult tenyészprogram keretén belül jött létre mint önálló fajta, létrehozása a kaliforniai Jean Mill nevéhez fűződik.
A burma macska keleti eredetű. Állítólag valamikor réges-régen Burmában kizárólag a gazdagok - és a kolostorok - tartották, és szent állatként tisztelték.
Ha penész, vagy baktériumos rothadás állna a háttérben, annak már hosszú ideje lett volna előjele. Vagyis a baleset a legvalószínűbb, de javaslom szakember felkeresését. Ha a szarusrész töve épp maradt, úgy kinőhet a csőr, de folyamatos korrekciót fog igényelni az esetleges teljes gyógyulásig.
A kutyákat (egy-két kuriózum számba menő kivételtől eltekintve) sajnos szinte lehetetlen alomra szoktatni. Ennek legfőbb oka a génjeikben keresendő, az ő "programjuk" másképpen van kitalálva. Így aztán legtöbbször teljesen hiába való a gazdik ezirányú próbálkozása. A szobatiszta kutya nagyon sokáig igyekszik visszatartania a dolgát, de ha már végképp nem bírja tovább, oda piszkít, ahol éppen van. Ez teljesen érthető viselkedésforma, ha már egyszer arra szoktatták, hogy a lakásban nem szabad a dolgát elvégeznie.
Amit Ön leír, az valószínűleg maga a tejmirigy. De a biztonság kedvéért mutassa meg állatorvosnak. Zsömböly Miklós
A karmosbékák eredetileg, "dagi" állatok, ami azt jelenti, hogy a testük és a végtagjuk is eléggé felpüffedt! Ha mégsem ez a magyarázat, -tehát ha kórosan nagy az elváltozás- akkor ennek sajnos számtalan oka lehet! Lehet, hogy valami fertőzés, táplálék által okozott nem megfelelő anyagcsere-zavar, nem megfelelő tartási körülmények stb. Mindenképpen vigye el állatorvoshoz, ha nem javul az állat. Csak specialista orvost javaslok, amit itt talál is az oldalon!