1151. Cairn terrier
A cairn neve követ jelent: érdekes, hogy a kutya standard testsúlya 14 font, ami épp egy brit "stone", ráadásul a színei leképezik a skót sziklák minden árnyalatát.
A cairn neve követ jelent: érdekes, hogy a kutya standard testsúlya 14 font, ami épp egy brit "stone", ráadásul a színei leképezik a skót sziklák minden árnyalatát.
Minden lótartással foglalkozó helyen lenni kell néhány olyan gyógyszernek, kötszernek, fertőtlenítőszernek, amely egyrészt alkalmas a kisebb, állatorvost nem igénylő kezelések elvégzésére, illetve segítséget nyújt, amíg az állatorvos megérkezik. Ezeket az alapvető gyógyszereket, eszközöket elkülönítve kell tárolni. Ezt nevezzük házi patikának...
Egyet vagy többet? Fiú vagy lány hörcsögöt? Segítünk dönteni: összefoglaltuk a két nem közti legfontosabb különbségeket.
Az etetési szokások megváltozásával, az előre gyártott kutyaeledelek elterjedésével kutyáink egyre kevesebbet rágnak, pedig a rágás elengedhetetlen a fogfelszín tisztulásához. De nem a csont a megoldás! Szakértőnk elmagyarázza, hogy mit tehetünk annak érdekében, hogy megőrizzük kutyánk fogainak egészségét.
Oroszló határában találtak rá egy sirályszerű madár tetemére október 15-én. Az út mellett fekvő madarat feltehetően autó ütötte el. A helyszíni fajmeghatározás során derült ki, hogy egy nyílfarkú halfarkas fiatal példányáról van szó! Ez a faj első hiteles baranyai adata.
Akkor szoktuk javasolni, ha gyógykezelésre nem reagál az állt, tehát nem javulnak a tünetek. Az ilyen allergia nem csak a füleket, hanem szinte az egész testet érinteni szokta,nagyon durva bőrelváltozásokat okozva. Ettől független kérheti a vizsgálatot. Állatorvosa biztosan tudja, melyik állatorvosi laborok tudják ezt elvégeztetni( a négy nagyobb budapesti ill. Pest megyei biztosan). Az árakról is ők tudnak pontos tájékoztatást adni.
Kedves Gazdi! Igen, például máj műküdési zavarra. Mindenképpen kivizsgálásra van szükség (ultrahang, labor stb.). Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valószínű az alommal lesz a probléma, rossz forgács van alatta, az okozhatja a tüneteket, ki kell cserléni.
A leírtak alapján egy alaposabb állatorvosi vizsgálatot javaslok. A több, egymástól független okozója is lehet a tüneteknek, nem zárható ki egy atkafertőzés sem.
Kedves Gazdi! Önmagában nem sokra. Csak a klinikai tünetekkel egybevetve értékelhető. A Ck és az LDH izom eredetű enzim, szinte a legkisebb izomsérülésnél, vagy egy nehezebb vérvételnél emelkedik az értékük. Az ALKP máj illetve epe vezető eredetű, ez esetleg epeérgyulladásra vagy elfolyási zavarra utalhat, de egy gyógyszeralkalmazás is megemelheti. Az állatorvo kolléga el tudja végezni a lelet értelmezését. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc