1151. Mit kell tudni a diómérgezésről és hogyan óvjuk meg a kutyánkat tőle?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
Egyre több kutya kerül állatorvoshoz diómérgezés miatt. Miről ismerjük fel és mit tehetünk ellene?
A perzsaleopárd-kölyök született a Miskolci Állatkertben, szerdán tartották az első állatorvosi vizsgálatát.
A házi kedvencek ma már számtalan háztartásban igazi családtagok. Egyre inkább elköteleződünk a kis kedvencek mellett, és számos előnye van annak, hogy egy kutya, macska vagy egyéb állat az otthonunk részévé válik. Azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem, hogy az állattartás során számos kihívással is szembe kell nézni. A háziállatoknak ugyanúgy szükségleteik vannak, valamint nem árt felkészülni rá, hogy időnként bizony a gazdák életét is megnehezíthetik.
A szívférgesség súlyos betegség, ami súlyos tüdőbetegséget, szívelégtelenséget és egyéb szervi károsodást okozhat, végső esetben a kutya életébe is kerülhet a fertőzés. De mit lehet tenni, hogyan lehet megelőzni?
Itt a tavasz, többet lehetünk kint a kedvenceinkkel a szabad levegőn, azonban a különböző betegségek, fertőzések esélye is ilyenkor nő meg. Segítünk, hogy mire kell figyelni azért, hogy a négylábú családtagjaid egészségesen élvezhessék a tavaszi és a nyári hónapokat.
Kedves Miklós! A leírt tünetek alapján 2 dologra gondolnék elsőként: 1. CEC( cauda equina szindróma)- ez egy gerincbetegség 2. csipőízületi dysplasia- ez a csípőízületek rendellenes fejlődése, krónikus gyulladása Ez a 2 betegség lehet akár egyszerre is jelen, de így látatlanban persze nagyon nehéz, vizsgálatok nélkül biztosat állítani. Azt javaslom, vigyék el olyan állatorvoshoz aki ortopédiai és neurológiai vizsgálatokat tud végezni, jártas, tapasztalt ebben. Remélem tudtam segíteni. Dr. Fux Attila Csípő diszplázia a kutyáknál Mit kell tudnod a kutya csípőízületi diszpláziájáról?
A szívférgesség gyógyítása nehéz, de nem megoldhatatlan feladat. Létezik olyan gyógyszer, amelyik a kifejlett szívférgeket elpusztítja, ez hazánkban nem kapható, de külföldről beszerezhető. A kifejlett szívférgek a tüdőartériából katéterrel is eltávolítható. Ez természetesen nagyon bonyolult és költséges beavatkozás. Létezik egy egyszerűbb megoldás egyfajta antibiotikum hosszú időtartamú adagolásával. A részleteket beszélje meg a kezelő állatorvossal. Halálos kutyaveszély: a szúnyogok terjesztette szívféreg Dél-Magyarországról terjed a szívféreg
Kedves Gazdi! A leírása alapján a kutyusnak nagy valószínűséggel allergiás bőrgyulladása van. Minden otthoni próbálkozás kidobott pénz és nem oldja meg az állata szenvedését. Kérem vigye el állatorvosához vagy egy bőrgyógyász specialistához a kedvencét. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Valóban bűzmirigy gyulladásról lehet szó, bár mindenképpen javasolnék egy állatorvosi látogatást bármi, egyéb probléma kizárására. A bűzmirigy kinyomása nem invazív beavatkozás, árban is a legkedvezőbb beavatkozások között van, hamar elvégezhető, és nagy megkönnyebbülést hoz a kutyusnak. A kiújulás egyénfüggő, de az is előfordulhat, hogy többet nem jön elő! Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései
Lehet, hogy csak a stressz miatt nem eszik, de mutassa meg állatorvosnak. Van lehetőség folyékony táppal etetni, ha egyébként egészséges a kiskutya. Ezt is állatorvosnél v. állatpatikában lehet beszerzési. Próbálhatja még főtt hússal, levessel kínálni. Útmutató 8 hetes kiskutyához Mit egyen a kiskutya?