1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
A csikó agresszivitása félelemből eredhet. Nem célszerű olyan módszert választani, ami megfélemlíti (pl. villanypásztor). Boxos elhelyezés esetén az anyja melletti boxba tenném. Egy kis ideig ne lovagolják az anyját, de minden nap egymás mellett vezetni, együtt csutakolni... És sok türelem.
Tisztelt Mónika, mindenképpen az Állatorvosi Egyetemet ajánljuk, ám ehhez Budapestre kell jönnie! Sok sikert a pályához, Dr. Háziállat
A hím fiókák viaszbőre is lehet rózsaszín, az ivarérett tojóké a barna valamely árnyalata, csontszínű, esetleg zöldes, türkiz színű fehér szegéllyel. A tojók általában csípősebbek, revírjüket jobban védik a hímeknél. Kézhez szoktatásuk problémásabb, de kellő türelemmel megoldható. Párzási időszakokban a korábban szelíd madár is agresszívebb lehet és mivel nem fél a gazdájától, így bátrabban támadhat, mint egy eleve távolságtartó papagáj.
1./ A homokozó nem jó megoldás. Csak szigorú tiltással és a 4TAPPANCS M-F-I-J tréning módszerének alkalmazásával. 2./ Ugyan úgy mint az 1./ pont, azzal kiegészítve, hogy amennyiben egy fiatal (3-6 hónapos) kutyáról van szó akkor a fogváltás miatt rág, és ehhez szüksége van elrágható préselt bőrre, bikacsökre, rágó játékokra, stb. - amivel dörzsöli az ínyét. Mind a két pontra igaz, hogy előfeltétel, hogy a kutya szellemi és fizikai igényeit ki kell elégíteni mert a jelenségeket általában egy ´unatkozó kutya´ csinálja és nem egy ´fáradt kutya´ !!! Vannak ilyen szerek, kenhető és spray formában is, (érdeklődjön a FRESSNAPF áruházban) de nem jelentenek 100 % -os garanciát. A fenti tanácsok, tippek alkalmazása nélkül nem elég hatékonyak. Tapasztalataim alapján az élőlényekkel szemben bevetett érzéketlen technikai dolgok kevésbé hatékonyak, mint amiket az ember, mint másik értelmes-érző-gondolkodó élőlény nyújthat.
Mindenképpen javasolnám a cica állatorvoshoz vitelét, ugyanis a "pattanás" amit ír az egy tályog amit célszerű felvágni és kifertőtleníteni.