1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
A kérdésében benne van a válasz is: nem ártana bélsárvizsgálatot végezni. A továbbiak ennek eredményétől (is) függenek. A rendszeres (legalább 1/2 évenkénti) állatorvosi vizsgálat, a szokásos féregtelenítés (legalább negyedévenként) éppen az ilyen esetek megelőzését hivatott szolgálni.
Látatlanban nem lehet megmondani, hogy pontosan mi lehet a duzzanat. Sérülés, daganat, fertőzés egyaránt okozhat ilyen tünetet. Ezek elkülönítése csak alapos állatorvosi vizsgálattal lehetséges. Javaslom mutassa meg egy hozzáértő szakembernek a teknőst.
A Frontline nem kifejezetten jó a szőrtüszőatkára. Én a Tactic fürdető oldat használatát javaslom.
Ilyenkor mindig azt szoktam mondani, hogy az életkor önmagában nem betegség. Nyilván alapos fizikális vizsgálat, vérvizsgálat és szükség esetén mellkas RTG és szív UH+EKG kellhet ahhoz, hogy kimondhassuk, hogy az állat biztonságosan altatható. Ezek a vizsgálatok egy 13 éves kutyusnál műtét nélkül is ajánlottak, amolyan állapotfelmérő jelleggel. Ha ezeken semmilyen rendellenesség nem észlelhető, akkor a kutya altatása megfelelő protokoll mellett kifejezetten biztonságos.
A kép alapján nehéz bármit is mondani. Külső és belső sérülés is okozhatja, javaslom, keressen fel minél hamarabb egy kisállatorvost.