1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Türelemmel, kitartással, következetességgel, és a Tükör módszer segítségével. Olvassa el a cikkeket!
A 7 év alatt valószínűleg több téves, vagy helytelen nevelést kaphatott a kutya - esetleg elmaradt a nemkívánatos viselkedésére a helyes reagálás. Ezeket kell utólag rendbe rakni, bepótolni. A leírt jelenségek okai: - hiányzó engedelmesség - nem megfelelő falkán belüli rangsor - kezdeti domináns megnyilvánulások - elmaradt szocializáció a fajtársakkal szemben Vagy olvasson el néhány kutyanevelési könyvet, vagy hívjon szakembert segítségül.
Nagyon úgy tűnik hogy úszóhólyag-betegség. Ezt okozhatják baktériumok,mechanikai sérülések és a rossz tartási körülmények.Örökletes deformáció és beltenyésztés következménye is lehet. Ezt a felfűtéses módszert nem hallottam, és nem is vagyok benne biztos hogy minden esetben működhet. Én inkább a gyógyszeres kezelést alkalmaznám. A helyi halas biztos tud gyógyszert adni. Remélem a halacska jobban lesz :)
Kedves Zsófi! Szívesen fogadom Önöket parkocskánkban egy látogatásra, ha egyszer Szeged környékén járnak. Addig is vigyázzon jobban a madarára, ne eshessen bele semmibe, ami árt neki és ne fogadjon meg olyan tanácsokat, amelyek mögött nem sok tapasztalat áll.
A kutyának nem az a fontos, hogy lakásban vagy kertben tartják-e, hanem az, hogy mennyit foglalkoznak vele. Ha naponta többször tudnak sétálni vele, ahol mozoghat eleget, találkozhat új élményekkel, más kutyákkal játszhat, akkor sokkal boldogabb kutya lesz, mint az a társa , melyet egy nagy kertben tartanak, ahonnan soha életében ki sem teszi a lábát.