1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Mindenképp meg kell nézni az almot. Nem mindegy, hogy széna, szalma vagy forgács van alatta. Több ok is lehet: allergia, élősködő(pl. tetves), gombás fertőzés. Meg kell nézni, hogy a lába között, az orrháton van-e elváltozás Ettől függően lehet kezelni a problémát.
Kedves Gazdi! Sajnos valóban elképzelhető, hogy kutyájának ilyen hosszan bent marad egy tejfoga, amit legkésőbb 10 hónapos kora után el kellene távolítani. A vakcinázások kapcsán végzett általános vizsgálat ki kell, hogy terjedjan a fogak állapotára is, így ezt a problémát már korábban fel kellett volna fedezni. A beletört fog gyökerét előbb-utóbb benövi a fogíny, ám eltávolítása mindenképp indokolt, mivel a letört fog gyökércsatornáján baktériumok juthatnak az állkapocscsontba, ahol gyulladást/tályogot indukálhatnak. Ezt a fertőzést megelőzi az Antirobe. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Attól tartok, kénytelenek lesznek mégis felkeresni egy állatorvost, mert a tünetek alapján akár porckorongsérv vagy izületi probléma is lehet a háttérben, amit mielőbb jó lenne diagnosztizálni és kezelni - mielőtt súlyosabbá válna a helyzet.
Tisztelt Állatbarát! Ez egy daganat is lehet. Rágcsálóknál gyakran fordul elő ilyen elváltozás. Feltétlenül vigye állatorvoshoz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Mindenekelőtt egy alapos kivizsgálásra lenne szükség. Németjuhászok esetében pl. fajtadiszpozíciós betegségként jelentkezhet emésztőenzimek hiánya, vagy csökkent termelése, de más ok is lehet a háttérben. Ha minden rendben van nála, akkor lehet étvágyjavító módszereken gondolkodni.