1156. Áramszünet az akváriumban
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Ha elmegy az áram, nemcsak a világítás szűnik meg, hanem a halak oxigénellátása és vizük szűrése is. Ilyenkor gyors cselekvésre van szükség.
Akinek akváriuma van, annak algája is van... Az algák elcsúfíthatják, sőt tönkretehetik az akváriumot. Szerencsére nem kell mindig vegyszereznünk, van néhány trükk, amelyet bevethetünk ellenük.
A kevésbé kalandvágyó állattartó hangyával csak muszájból találkozik, amikor kedvence tányérjából próbálja kitessékelni az izgő-mozgó rovarokat. Van pár tippünk hangya ellen...
A felelőtlen szaporításnak is "köszönhetően" egyre több epilepsziás kutya születik. De nem minden roham utal epilepsziára! A mérgezéses esetek kapcsán is jelentkeznek rohamok! Milyen tünetekre, jelekre figyeljünk? Dr. Kiss Gabriella állatorvos megosztotta velünk tapasztalatait.
Egyes élőlények irigylésre méltóak, mivel akár több száz évet megérnek. Számos kutatás foglalkozik az állatok korával. Talán náluk van a kulcs az örök élethez?
Üdvözlöm! Általánosságban elmondható, hogy a vízi teknősök terráriumát úgy kell kialakítani, hogy a szélessége, a teknős páncéljának a 4-5-szöröse, a terrárium mélysége a teknős páncéljának a 2-3-szorosa legyen, a vízmélység pedig a páncél hosszának 1-2-szerese legyen. Példaképpen, egy (esetleg egy pár) 10 cm páncél hosszúságú teknősnek egy: 50X30 cm alapterületű és 40 cm magas terrárium szükséges, amelyben 15-20 cm magas a vízszint!
Üdvözlöm! Az, hogy nappal a sziklák alatt fekszik, ez normális, mert éjjel aktív állatról van szó. Előfordulhat, hogy valamilyen környezeti változás következménye képen nem eszik. Ha egy hétig nem eszik és a farokrépája nem megy össze, addig szerintem nem kell aggódni! Kínálja étellel, szerintem enni fog, amennyiben elutasítja a táplálékot és a hasa beesik, illetve a farkában lévő zsír csökken, akkor mindenképpen specialista orvoshoz kell vinni! Próbálja kicsit megemelni a terrárium hőmérsékletét!
Kedves Kérdező! Nyugodtan legyen gondos gazdája a kiskutyának. Először egy állatorvosi vizsgálatot végeztessen el.
Elég valószínű az idegrendszeri eredet, előtte azonban javasolnék a fertőző és belgyógyászati eredet kizárására egy vérlabor és szerológiai vizsgálatot is. Kezelése és a betegség diagnosztizálása egyedi, nem egyszerű. Szerintem minden jobb felszereltségű rendelő el tudja végezni a vizsgálatokat, nem szükséges hozzá "specialista"...
Kedves Érdeklődő! Kapható kimondottan érzékeny emésztőrendszerű állatoknak való táp az állatorvosoknál,vagy állatpatikákben. Érdemes lenne kipróbálni valamelyiket. A tisztálkodás rendje is ki fog alakulni biztosan. Egészséges macska rendszeresen tisztogatja a bundáját. Amikor az állat beteg,vagy mozgásában korlátozott,elmarad a tisztálkodás.