1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Nem kell azonnal állatorvoshoz vinni, sőt érdemesebb pár napot várni, nehogy egy esetleges fertőződés lappangó stádiumában kapjon védőoltást, mert az kirobbantja a betegséget.
Szőrtetűje van valószínűleg, és minden valószínűség szerint az anyának is. Vigyék állatorvoshoz, aki le fogja őket kezelni, és megszűnik a probléma.
Ha a madár sötétben ijed meg a mennydörgéstől, jobban összetörheti magát, mintha világos van. Vagyis ilyen esetben még este is inkább azt javaslom, legyen némi irányfény a lakásban, így a papagáj kevésbé pánikol be.
Már elnézést a kérdésért, de nem mondta meg az állatorvos, akinél jártak, és aki injekciókat adott neki, hogy mi a cica baja? Ha ő nem mondta (nem akarta, nem tudta), akkor mit gondolnak, én így látatlanban mit tudok erről mondani? Érdemlegesen semmit.
Ha több pár hullámospapagáj is van egymás látókörzetében, úgy ez valóban erősíti a szaporodás iránti ingert. De egy pár madár önmagában is szokott fiókákat nevelni, ha körülményeik erre alkalmasak. 1, harmonizáló pár 2, megfelelő méretű kalit (javasolt 30 x 50 x 40cm, vagy nagyobb) 3, odú (18 x 18 x 25cm) 4, vitamin, fehérje és ásványianyag ellátás a magkeverék mellett (zöldeleség, lágyeleség, vitamin cseppek, kalcium tartalmú kiegészítő)