1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Frissen vásárolt teknősöknek sokszor időre van szükségük, hogy megszokják az új helyüket. Ez néha több hétig is eltarthat. Ez alatt az idő alatt érdemes minnél nagyobb nyugalmat biztosítani a teknősnek (keveset kézbe venni, piszkálni). Lehetőség szerint élő vagy fagyasztott táplálék szerepeljen az étlapon. Változatos eleséggel javasolt megkínálni őket, ilyen pl. a megfelelő méretű csalihal, földigiliszta, különböző rovarok, stb. Alaposan felül kell vizsgálni a tartási körülményeket is, hogy biztos megfelelő a kis teknős számára.
A hangutánzás képessége nagyban egyed függő, illetve sok esetben hónapok is eltelnek, mire megszólal az új helyét, gazdáját megszokott madár. A papagájok szelídítése és beszédre tanítása ennél több türelmet igényel.
Műtét előtt elegendő a kb. 12-18 órás koplalás. Második kérdés: mindegy, a lényeg, hogy tüzelés alatt nem lehet operálni.
Macskák esetében a szájon keresztül adott nyugtatószerek gyakran hatástalanok, vagy ellenkező hatást váltanak ki, azaz még nyugtalanabb lesz az állat. Macska esetén a 12 éves kor (önmagában) nem indokolja a bódítással kapcsolatos félelmeket. Ma már egyébként is vannak olyan "jóindulatú" altató ill. bódító szerek, melyek alkalmazása minimális veszéllyel jár, ráadásul a szükséges beavatkozás után az állat felébreszthető. Vannak olyan macskák,melyek nagyon rosszul tűrik a fésülést, nyírást. Ilyen esetekben elkerülhetetlen a bódítás alatti beavatkozás. A szőrhullás okának kiderítése érdekében (is) állatorvoshoz kell fordulniuk. Az elváltozás hátterében lehet pl. bőrgyulladás, vagy gombásodás is.
Javaslom, hogy a kutyát vigyék el állatorvoshoz, ugyanis a teniszlabda nagyságú duzzanat akár hüvelyelőesés is lehet. A 3-4 hetes tüzelés fiatal, először tüzelő szukánál nem feltétlenül kóros.