1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A kutya viselkedésének több oka is lehet: • egyedül maradási félelem • rangsorproblémákból eredő jelölő ürítés • a két kutya közötti rangsorprobléma • a két kutya közötti szexuális identitásból eredő probléma • a szobatisztaságra nevelésben elkövetett hibák • a kutya fizikai és pszichikai igényeinek nem megfelelő kielégítése Ne hasonlítsa össze a két kutyát mert két különböző nemű (?) korú kutyáról van szó és másként viselkedik egy kutya egyedül és másként, ha fajtársa van.
Kamilla tea helyett a kezelő állatorvos sürgős felkeresését javaslom.
Kedves Állatbarát, ezt Önnek kell eldöntenie, hogy heti egy perces találkozás mellett a gazdájának mondhatja-e magát. Amennyire egy hörcsög kötődhet, ahhoz kötődik leginkább, aki sokat foglalkozik vele, és enni ad neki, gondoskodik róla. Figyelje meg a testbeszédét, a viselkedését, "kérdezze meg" tőle!
A kölyök kutyát ideális esetben 8 hetes korban kell a szüleitől és alomtársaitól elválasztani, az ettől eltérő időpontok szinte kivétel nélkül problémás viselkedésben mutatkoznak meg. 2 hét alatt, - biológiai okoknál fogva! - nem lehet egy kölyök kutyát 7-8 órás egyedüllét problémamentes elviseléséhez szoktatni. A pelenkára szoktatás csak néhány kis testű öleb esetén szokott sikerülni, ami nagyban függ a kutya örökölt szokásrendszerétől, valamint az alomban eltöltött idő alatt a padozat minőségétől és az akkori kialakult szokásrendszertől. A pelenkára szoktatott kutyákat később sokkal több idő és energia leszoktatni a pelenkáról, mint kezdettől fogva szobatisztaságra szoktatni. Őszinte tanácsom: Várjon még egy kis időt, gondolkozzon el ezen, és akkor döntsön a felelős kutya tartás mellett.
1./ A kutyájának un. szeparációs, - egyedül maradási félelme van. 2./ Kutyája örökké az ellenőrzése alatt akarja Önt tartani. Megoldási lehetőségek: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning