1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Mindenképpen fejje a másik tőgyet, különben süket marad , vagy kevés tejet fog adni. Természetes tisztulás, nem kell aggódni. Üdvözlettel: Dr. S. R.
Valóban lehet tartani attól, hogy az a macska ami megszokta a békés kutyákat, óvatlanul bemegy a másik kennelbe, és áldozatul esik. Annak a valószínűsége, hogy a szobában tartott ivartalanított macska később elkóborol, kicsi.
Házilagosan nagyon nehéz ezen a problémán segíteni, talán jobb lenne nem próbálkozni vele, hanem elvinni szakemberhez. Magyarul, javaslom, keressenek fel az állatkával egy állatorvost!
A halál okát valóban csak a boncolással lehetne megmondani, de valószínűleg sok baja lehetett: gerincmeszesedés, daganat, esetleg áttétek is, és nem kizárt emellett pl. babesiosis sem. A szemelszíneződést feltehetően az életfunkciók megszűnése okozta.
Üdvözlöm! Feltétlenül forduljanak állatorvoshoz, mert a fenti tünetek akár súlyos betegséget is jelenthetnek. A háttérben szív és érrendszeri (pl. szívritmus zavar) , idegrendszeri (pl. epilepszia) vagy egyéb (pl. myasthenia gravis) rendellenességek is állhatnak.