1181. Hogyan bánjunk az idős hüllővel?
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
Halloween közeledtével gyakrabban szóba kerülnek a fekete macskák, mint a babonák egyik leggyakoribb szereplői.
Sokan - tévesen - azt hiszik, hogy a sheltie a skót juhász kisebb változata, holott a két fajta eredete nem egy szálon fut. A sheltie intelligens, könnyen nevelhető, nagyon ragaszkodó, s nagyszerű jelzőkutya. Ha szeretnéd kipróbálni az agility-t, a sheltie abszolút neked való!
A néphagyomány rengeteg babonát őriz a világ minden pontján. Csokorba gyűjtöttünk néhány állatokkal kapcsolatos népszokást, hiedelmet. Ki-ki döntse el maga, mennyire veszi komolyan őket. Mi is hozzáfűztünk egy-két megjegyzést...
A halnak olyan a nyálka, mint űrhajósnak a szkafander: ezzel menti a bőrét, sérülése pedig akár a hal pusztulását is okozhatja.
Szerintem egy aranyhörcsögre "ráillenek" a kritériumok. De ne temessük még az egérkéket sem!
Alapos állatorvosi vizsgálatot javasolhatok. Lehet, hogy táplálékváltásra is szükség lesz.
Először is visszakérdeznék: megvan mindkét heregolyója a kutyusnak, tapinthatóan a herezacskóban? Ugyanis a miniatűr fajtáknál igen gyakori a rejtettheréjűség, mely gyakran vezet aggresszivitáshoz. Ilyenkor különösen sokat segít az ivartalanítás, de lehetséges, hogy egyébként is nyugodtabbá válik. A másik fontos dolog a kutya nevelése, tudatosítani benne, hogy ki az úr a háznál!
A fogkövesedés hasonló tünetekkel jár, mint a leírtak, ezért gyanítom, hogy ez a baja a kutyusnak. Javasolom az ultrahangos fogkőleszedést, és utána valamilyen fogkövesedést megelőző készítményt (pl. Orozyme paszta, Doggy frize tbl.) és főleg száraz tápot, lehetőleg Eukanubát, mert ebben van fogkőmegelőző adalék anyag. Ha súlyos az eset, akkor javasolt a fogkőleszedés után a Stomorgyl tbl. adása, hogy a szájhigiénét javítsuk.
Állatorvos csak akkor javasol(!) túlaltatást, ha az állat szenved és nincs remény a gyógyulásra! A leírt tünetek és az állat kora miatt tényleg elképzelhető, hogy az "öregség" a fő ok. Mégis azt javasolnám, mutassa meg állatorvosnak személyesen!