1181. Hogyan bánjunk az idős hüllővel?
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
A Meddig élnek a hüllők című cikkből megtudhatjuk, mire számítsunk saját kedvencünkkel kapcsolatban. Lássuk, miből következtethetünk az öregedésre!
Halloween közeledtével gyakrabban szóba kerülnek a fekete macskák, mint a babonák egyik leggyakoribb szereplői.
Sokan - tévesen - azt hiszik, hogy a sheltie a skót juhász kisebb változata, holott a két fajta eredete nem egy szálon fut. A sheltie intelligens, könnyen nevelhető, nagyon ragaszkodó, s nagyszerű jelzőkutya. Ha szeretnéd kipróbálni az agility-t, a sheltie abszolút neked való!
A néphagyomány rengeteg babonát őriz a világ minden pontján. Csokorba gyűjtöttünk néhány állatokkal kapcsolatos népszokást, hiedelmet. Ki-ki döntse el maga, mennyire veszi komolyan őket. Mi is hozzáfűztünk egy-két megjegyzést...
A halnak olyan a nyálka, mint űrhajósnak a szkafander: ezzel menti a bőrét, sérülése pedig akár a hal pusztulását is okozhatja.
A hüllők a többi háziállathoz képest sokkal "igénytelenebbek", kevesebb törődést igényelnek. Egy megfelelő kondícióban levő leopárdgekkó minden gond nélkül elvisel 2 hét koplalást, megfelelő vízellátás és tartási körülmények mellet (hőmérséklet, stb.). Ennek ellenére nem ez a legideálisabb megoldás. Nincs semmi biztosíték ugyanis, hogy nem alakul ki a távollét alatt semmilyen váratlan esemény (pl. áramszünet, különféle terráriumtechnikai meghibásodás, betegség). Ilyen esetben a két hét alatt bármi megtörténhet. Mindenképp érdemes pár naponta valakinek ránézni, ha ez megoldható.
Valószínűleg egy tályog okozza a bajt, ami feltört. A hyperol és a gentamicin kenőcs jó szerek, nem kell aggódni, hogy lenyalja a macska.
Számtalan oka lehet az étvágytalanságnak, amit látatlanban nem lehet egyértelműen megmondani. Különféle tartástechnológiai hiányosságok, mint a nem megfelelő hőmérséklet, páratartalom, megvilágítás, etetési elégtelenségek, ugyanúgy okozhatják mint szinte bármelyik betegség. Sokszor egyszerűen ún. szezonális étvágytalanság is előfordul, ami teljesen természetes jelenség (bár néha a tartási környezet megváltoztatásával ez is befolyásolható).
Valószínűleg nem vitaminhiány miatt rágja a ló a fát, hanem egyszerűen ez a szokása, sok ilyen ló van. Ha túllép egy mértéket e tekintetben, akkor ez a "rossz szokások" közé sorolható, az egyik leggyakoribb rossz szokás egyébként. Az esetleges hiányokat természetesen lehet ellenőrizni, ha megkéri állatorvosát, vért vesz a lovából, és a labor elvégzi a megfelelő vizsgálatokat.
Fajtától, egyedtől és a ketrec méretétől is függ, hogy több papagáj pár békésen megfér-e egymással. Amennyiben rendszeres torzsalkodás van a madarak közt, akkor érdemes őket szétválasztani, mielőtt nagyobb baj lenne.