1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
Az előesett szem így tönkre fog menni, illetve fájdalmat okoz. Ha nem menthető, el kellene távolítani a sérült szemet. Keressen egzotikus szakállatorvost. Budapesten van több rendelő is, vagy az Állatorvostudományi Egyetem egzotikus állat szakrendelése minden hétköznap. Budapest VII. István utca 2.
Üdvözlöm! Ez valami fizikai sérülés, amit ha jól látok, akkor elfertőződött. Javaslom, hogy betadine-nal kezelje le, persze hagyja egy dobozba víz nélkül 1 órát. Ha nem gyógyul néhány napon belül akkor vigye el specialista állatorvoshoz, javslom, hogy az Exopet rendelőt látogassa meg.
Kedves Gazdi! Ennyiből nem lehet megmondani, mi baja lehet a tengerimalacnak. Ha valami olyan dolgot lát a tengerimalacán, ami miatt aggódik, javaslom, vigye el állatorvoshoz! Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Az ájuldozás oka átmeneti oxigén-hiány lehet az agyban. Ez azért alakul ki, mert a vér a tüdővizenyő miatt nem tud megfelelően oxigénnel telítődni. Ha eddig nem kapott vízhajtót akkor adni kell neki, ha már ka,p akkor pedig emelni kellene az adagot. Hogy mennyivel, azt beszélje meg a kezelő állatorvossal.
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.