1181. Hogyan lehet minél hosszabb élete a kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A szakemberek hosszú ideje vizsgálják mi a hosszú élet titka az embereknél. De vajon hogyan nyújthatunk minél hosszabb életet kutyánknak?
A kullancsok, a bolhák és szúnyogok csípése nemcsak kellemetlen, hanem komoly betegségeket is okozhat. Éppen ezért felelős gazdiként mindent meg kell tennünk a kutyánk védelme érdekében.
Cikkünkben összegyűjtöttünk néhány dolgot, melyekre, ha odafigyelünk hosszabb élete lelet macskánknak.
A macskák lenyűgöző lények, akik egyedi módon kommunikálják érzéseiket és szükségleteiket. A személyiségük miatt ráadásul sok ember szereti őket, a népszerűségük pedig olyan nagy, hogy az olyan weboldalak, mint a https://ivibet.com/pl számtalan cicás játékot is biztosítanak. A kutyákkal ellentétben viszont, akiknek a jelzései gyakran egyszerűbbek, a macskák a testbeszéd, a hangadás és a viselkedés kombinációját használják a kifejezésére.
A modern világban egyre szorosabb kapcsolatot ápolunk házi kedvenceinkkel, legyen szó kutyákról, macskákról vagy más kisállatokról. Az életünk részévé váltak, és gyakran osztozunk velük a mindennapjainkban, legyen szó közös sétákról, játékokról vagy akár az otthoni pihenésről. Sok állatbarát számára természetes, hogy kedvenceik az ölükben pihennek, együtt nézik a televíziót, vagy akár az ágyban alszanak. Ezzel a közelséggel azonban olyan problémák is járnak, mint a vedlés és az állati szagok megjelenése a ruházaton és a lakástextíliákon.
Kedves Érdeklődő! A homeopátiás golyócskákat nem szabad semmilyen étellel együtt beadni! Fel kell oldani kb. 5ml ívóvízben, és ezt az oldatot kell a ló szájüregébe juttatni (pl. egy műanyag fecskendő segítségével). Arra is érdemes odafigyelni - a maximális hatékonyság elérése érdekében, hogy a beadás előtt és után legalább 20-20 percig a ló ne egyen és ne igyon. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos Lovak alternatív gyógymódjai Gyógynövények az állatgyógyászatban
Szerintem ez valami fekély lehet, amiben bármilyen baktérium lehet. Lehet az is hogy csak kiesett egy varrat és szétnyílt a seb. Szerintem mielőbb meg kellene mutatni hozzáértő kisállatos állatorvosnak!
Kedves Erzsébet! Az első és legfontosabb dolog az lenne, hogy lássa a kutyamamát állatorvos, hogy egészségileg minden rendben van-e vele. Ha igen, és ez csak egy rendellenes viselkedés nála, akkor ilyen esetekben nagyon jó segítség szokott lenni a SEPIA C200 homeopátiás szer, amit egyszer vagy max. kétszer kell beadni a kiskutyának. Ez a szer helyre tudja billenteni az ilyen jellegű "nemtörődömséget" a mamakutyáknál. Természetesen a szert a homeopátiás szerekre vonatkozó szabályok betartásával kell adagolni!! Ha további kérdései lennének ezzel kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 20 928 4425 Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Kedves Réka! A Micrsporon vakcinát addig nem érdemes, amíg nem tudni melyik faj betegítette meg a kutyust. Ehhez ki kell tenyészteni a gombát, laboratóriumban. Utána lehetne vakcinázni. A bőrgombákra az Imaverol általában jó, de 3 adag vajmi kevés. Minimális kezelési idő 1.5-2 hónap. Emellett elképzelhető, hogy alapokként allergiája is van a kutyusnak, és ennek kezelése nélkül a tüneti kezelés eredménytelen. Jó tanácsként azt javaslom, hogy vigye el a kutyusát egy hazai rendelő bőrgyógyászati szakrendelésére és lesz megoldás. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Bőr-sporotrichosis, a kutyák gombás fertőzése A kutyák malassezia gombás fertőzése Az allergia jelei és tünetei A kutya is lehet allergiás?
Kedves Kérdező! A madarat érdemes lenne állatorvoshoz elvinni. A kép alapján egy antibiotikum kúra lehet a kezelés, de ennek felírásához is állatorvosra lesz szüksége.