116. Vessünk véget az állatkínzásoknak!
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
Bántalmazott, megkínzott, rövid láncon vashordóhoz kötött kutyák, éheztetett gazdasági állatok, az utakon elütött, és sorsukra hagyott kutyák és macskák, ezek mindennapos esetek hazánkban.
A mókusnak folyton rágnia kell valami keményet, hogy ne nőjön túl nagyra a foga.
A Lyme-kór az egyik leggyakoribb, kullancsok által terjesztett betegség a világon. A kórokozó egy baktérium, a Borrelia burgdorferi, amely Európában és Észak- Amerikában honos. Fogékony az ember és a házi- illetve vadon élő állatok jelentős hányada.
A kétnapos rendezvényre az előző évi kiállításokhoz hasonlóan most is a világ különböző országaiból érkeznek a cicusok és gazdáik, hogy elnyerjék a közönség tetszését.
Manapság egyre többen tartanak vörösfülű ékszerteknőst (Trachemys scripta) házi kedvencként és sajnos, egyre többen betegszenek meg közülük a helytelen táplálás következtében.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján én nem gondolnék asztmára, inkább légcsőkollapszusra, ami annyit jelent, hogy izgalmi állapotban (félelem, stressz, öröm) összelapul a légcső egy szakasza, és nehezen kap levegőt az állat. Az ilyen kistestű kutyusok egyébként is hajlamosak az ilyen jellegű panaszokra. Javaslom, hogy minél hamarabb vizsgáltassa ki kedvencét (Rtg.!), és ha meg van a pontos diagnózis, akkor lehet kezelni ezt az állapotot. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, 06 (20) 928-4425.
Kedves Gazdi! Ennyire szűkös leírásból nem lehet megállapítani a problémát. Kérjük, hogy vigye az ebet állatorvoshoz, aki vizsgálatok után megfelelő diagnózis tud felállítani!
Nem. Mindenképpen vigye állatorvoshoz (szétkapart szemölcs vagy histiocytoma). Valószínűleg műteni kell.
Kedves Gazdi! Fontos lenne kideríteni, hogy milyen eredetű a sántítás. Vigye állatovoshoz, hogy pontos diagnózist tudjon kapni!
Kedves Adrienn! A kutyust alaposan ki kellene vizsgálni: bőrkaparék elemzés, bőrkimetszéses szövettani vizsgálat, vérvizsgálat pajzsmirigy működésre stb.). Szerintem vigye el az állatorvosához és ki fog derülni mi a baj és meglesz a megfelelő kezelés is. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc