1196. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
Mi okozza a macskanáthát? Milyen korú macskákra veszélyes? Mik a tünetek? Hogyan gyógyítható? Hogyan előzhetjük meg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
Végre elhatároztuk magunkat: magunkhoz veszünk egy cicát! No igen ám, csak még nincs semmi felszerelése az új jövevénynek. Indulhatunk tehát egy kisebb bevásárlásra, hogy kis barátunk semmiben se szenvedjen hiányt.
A hüllők nem kezesbárányok, a babusgatás nem az ő világuk és a simogatásnál jobban szeretik a gazdi zsákmányadó kezét. Néhány ötlet, hogyan érjünk hozzájuk.
Mit tehetünk azért, hogy kis kedvencünk télen is jól érezze magát? Hogyan lehet már most felkészülni?
A legtöbb vitaminos tabletta (többnyire multivitaminok, ami azt jelenti, hogy sokféle vitamin van benne) vény nélkül kapható az állatpatikákban. A legtöbb ízesített és szívesen elfogyasztja a cica. Vannak még pasztás készítmények is, ezek is (ha vitaminkészítmények) többnyire megvásárolhatóak. Neveket, márkákat azért nem mondok, mert rengeteg van, rengeteg árfekvésben és helyenként változik, hogy ezek közül melyiket tartják a patikában.
Mivel Magyarországon minden kétéltű védett állatnak számít, ezért nem javasolnám az ebihalak befogását, sőt, tilos is védett állatokat befogni! Egyébként sem lenne könnyű megfelelő körülményeket teremteni egy kétéltű felneveléséhez, táplálásához...
Igen, valószínű, hogy a vizeletürítési zavar a bagzással jár együtt. Az ivartalanítás ezt meg fogja oldani.
Sajnos a leírtakból nem nagyon lehet semmire sem következtetni, javaslom a vizeletürítést megfigyelni, mert a herélt kandúrok igen gyakori betegsége a húgyhólyaghomok kialakulása, mely nehézvizeléshez, étvágytalansághoz, stb. vezethet. Forduljanak orvoshoz!
Különösebb tennivaló nincs. Valószínűleg magától elmúlik az álvemhesség, ami egyébként nem túl gyakori törpenyulaknál. Mégis, ha nagyon aggódnak, mutassák meg állatorvosnak.