1196. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
Mi okozza a macskanáthát? Milyen korú macskákra veszélyes? Mik a tünetek? Hogyan gyógyítható? Hogyan előzhetjük meg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
Végre elhatároztuk magunkat: magunkhoz veszünk egy cicát! No igen ám, csak még nincs semmi felszerelése az új jövevénynek. Indulhatunk tehát egy kisebb bevásárlásra, hogy kis barátunk semmiben se szenvedjen hiányt.
A hüllők nem kezesbárányok, a babusgatás nem az ő világuk és a simogatásnál jobban szeretik a gazdi zsákmányadó kezét. Néhány ötlet, hogyan érjünk hozzájuk.
Mit tehetünk azért, hogy kis kedvencünk télen is jól érezze magát? Hogyan lehet már most felkészülni?
Az én praxisomban is volt nem régiben egy szinte teljesen ugyanilyen eset. Sajnos nem lett jó vége, el kellett altatni a cicát. Azt gondolom, az Önökének is lesz a "megoldás" az állapotára, a kérdés csak az, hogy mikor. Ez viszont rengeteg tényezőtől függ, leginkább az önök tűrőképességétől.
Sajnos ez 3 hetes korban előfordul.:( Ilyenkor alakul át az emésztőrendszer a tejről a szilárd takarmányra- ilyenkor nagyobb az elhullás esélye.:( Sajnos ezt nagyon sok dolog okozhatja és valószínűleg péntek óta a nyuszi sem él már.:( A többi nyuszi- ha nem fertőzés, ami azért ritka - nincs veszélyben, de figyeljetek oda rájuk, legyenek melegen, legyenek akár ölben is sokat, mert a szeretet az csodákra képes. Ilyen elhullás esetén sok esetben még az orvosi boncolás is egy teljesen egészséges fiókát mutat- tehát sokszor nem tudják még így sem megállapítani a halál okát...
Ha a cica nem tud vizeletet üríteni, sürgős állatorvosi segítséget igényel. Katéterezés vagy a hólyag tartalámának hasfalon át történő leszívása. A végső megoldás a műtét véglegesen megoldja a gondot, de továbbra is ajánlott a diétás táp etetése.
Kedves Érdeklődő! először érdemes elvinni egy jól felszerelt állatorvosi rendelőbe, rengeteg ilyen van (keressen egy Önhöz közelit). Találgatni nem érdemes, minél hamarabb irány az állatorvos! http://www.bpallatorvos.hu/rendelok.html
A cicus valószínűleg nyalogatta a lenyírt, szőrtelen hereborékot, de lehet, hogy más az oka a bőrgyulladásnak. Feltétlen mutassa meg egy állatorvos kollégának!