1196. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
Mi okozza a macskanáthát? Milyen korú macskákra veszélyes? Mik a tünetek? Hogyan gyógyítható? Hogyan előzhetjük meg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
Végre elhatároztuk magunkat: magunkhoz veszünk egy cicát! No igen ám, csak még nincs semmi felszerelése az új jövevénynek. Indulhatunk tehát egy kisebb bevásárlásra, hogy kis barátunk semmiben se szenvedjen hiányt.
A hüllők nem kezesbárányok, a babusgatás nem az ő világuk és a simogatásnál jobban szeretik a gazdi zsákmányadó kezét. Néhány ötlet, hogyan érjünk hozzájuk.
Mit tehetünk azért, hogy kis kedvencünk télen is jól érezze magát? Hogyan lehet már most felkészülni?
Szerintem a tél még odébb van, elvileg önmaguktól is fel kell erősödniük annyira, hogy átvészeljék a telet. Tulajdonképpen nem is kell őket ilyenkor befogadni főleg ha már önállóan esznek és önellátók. Ha van tapasztalata és biztosan jól át tudja őket teleltetni, akkor az is egy megoldás.
Az akváriumban mindenképpen teljes vízcserét kell végezni, és fertőtleníteni kell minden egyes dekorációs tárgyat. A bakteriális fertőzés nagyon valószínűnek tartható. 75 literes akváriumba nem érdemes túl sok aranyhalat venni, ugyanis a túlzsúfolt akvárium a halak stresszhalálát okozhatja! Aranyhal tartása, gondozása csak méretes akváriumban Az aranyhal három kívánsága
Mivel a békák kétéltűek, ezért egyáltalán nem szükséges levegőztető. A 30 literes akvárium nagyon kicsi 5 aranyhal számára (az aranyhalak kerti tóba valók)! Érdemes lenne az állomány ritkítása, ugyanis lehetetlen lesz fenntartani az akvárium tisztaságát!
Még kímélőbb tápról nem tudok, általában a light tápok a kérdésben részletezett célt szolgálják. Fontos a leírt adagolás betartása és a fokozott mozgatás, játék is sokat segítene. Meg lehet próbálni időnként "grétimix" tápba keverését, ami még tovább csökkenti annak kalóriaértékét. Egyébként fontos, hogy kutyáknál a fogyókúra mindig nagyon kíméletes legyen és sose eredményezzen hirtelen súlyvesztést.
Jó lenne tudni, hogy milyen váladék folyik az orrukból. Gennyes? Tejszerű? (Félrenyelésre utal.) Vízszerű? Ez alapján lehetne eldönteni, hogy mi bajuk lehet és hogyan lehetne segíteni rajtuk. Az anya féreghajtása mellett a kölyköket is mindenképpen kell féreghajtani, általában 2, 4, 6 és 8 hetes korukban, ezután negyedévente.