1196. A macskák rettegett FeLV-, FIV- és FIP-fertőzése
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
E hárombetűs rövidítések (HBR-ek) az embereknek fejtörést, a macskáknak viszont komoly betegségeket okoznak. Állatorvosunk elmagyarázza jelentésüket.
Mi okozza a macskanáthát? Milyen korú macskákra veszélyes? Mik a tünetek? Hogyan gyógyítható? Hogyan előzhetjük meg? Cikkünk választ ad ezekre a kérdésekre.
Végre elhatároztuk magunkat: magunkhoz veszünk egy cicát! No igen ám, csak még nincs semmi felszerelése az új jövevénynek. Indulhatunk tehát egy kisebb bevásárlásra, hogy kis barátunk semmiben se szenvedjen hiányt.
A hüllők nem kezesbárányok, a babusgatás nem az ő világuk és a simogatásnál jobban szeretik a gazdi zsákmányadó kezét. Néhány ötlet, hogyan érjünk hozzájuk.
Mit tehetünk azért, hogy kis kedvencünk télen is jól érezze magát? Hogyan lehet már most felkészülni?
Félthette a finom falatokat, esetleg más megérzései vannak. A kutya lehet stresszes, és megérezheti a családban, a gazdiban felgyülemlett feszültségeket is. A cikkekben bővebb választ talál!
Nyugodtan rövidebbre vághatja a szőrt, nem fog megvakulni. Viszont egy kis napellenzőt érdemes hagyni a szeme felett, mert a pulik szeme érzékeny lehet (nem mindre jellemző) a napsütésre és ilyenkor bármilyen módon is, de megpróbálják eltakarni a szemüket, pl: elbújnak, vagy a lábukkal takarják a nap elől és ilyesmik.
Előfordulhat vérzés vemhes deguknál (ami nem jelenti feltétlenül a vetélést), de így látatlanban nem tudok ezzel kapcsolatban pontos diagnózist felállítani. Ha jó a hangulata, van étvágya és iszik, valamint nem ismétlődik a vérzés, akkor úgy vélem, hogy nem kell megijedni emiatt. Rágcsálóknál előfordul, hogy megölik a kölykeiket. Fontos, hogy a vemhesség utolsó szakaszában el kell választani a hímtől, és csak a nőstényt szabad a kicsikkel hagyni. Ez általában megoldja a problémát.
Mindenképpen nézesse meg állatorvossal a kutyust! Okozhatja a panaszokat fertőzés, az a bizonyos fog, vagy egyéb belgyógyászati probléma is...
Nem vagyok túl profi ebben a témában, inkább belinkelek ide egy oldalt, ahol szépen le van írva a fül ragasztás és szerintem ha írsz a lap tulajdonosának, ő talán segít is neked a témában. http://www.chinese-crested-dog.hu/ragaszt.html Viszont a kutyakozmetika mellett biológia szakos is vagyok, és tanulmányaimból tudom, hogy a kalciumnak elég kevés köze van a porchoz. A kalcium inkább a csont felépítésben vesz részt. Persze lehet egy keveset segíteni vele a kutya fülén, de alapvetően jobb lenne, ha porcerősítőt adnál neki. Esetleg kombináld ezt a csonterősítőt, amit most használsz, a porcerősítővel. A porcerősítőkben MSN, Glükozamin és Kondroitin vegyületek vannak Ilyen porcerősítő, pl: Nutradyl (Térd- és csípő műtétek után is ezt adják a porc ´visszapótlására´, erősítésére.). Mivel több hasonló készítményt lehet kapni (rákpáncél vagy cápaporcos kivitelben is), azt ajánlom inkább állatorvosnál, vagy állatpatikában vedd meg, ott tudni fogják miről van szó!